Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Mladík Chrien podpísal s Benficou. Cítim sa fantasticky, tvrdí

Slovenský futbalový reprezentant Martin Chrien prestúpil z českej Viktorie Plzeň do slávneho portugalského klubu Benfica Lisabon a podpísal zmluvu na päť rokov.

29.06.2017 10:40 , aktualizované: 30.06.2017 06:59
debata (1)

Informáciu potvrdil český klub prostredníctvom oficiálnej klubovej stránky. Prestupovú čiastku neuverejnili.

Chrien sa na júnových majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov v Poľsku blysol v základnej A-skupine gólmi do siete Anglicka (1:2) a Švédska (3:0), v oboch prípadoch skóroval hlavou.

„Martin odohral skvelý šampionát a dostal veľmi zaujímavú ponuku, ktorá sa prakticky nedala odmietnuť. V mene celej ‚Viktorky‘ mu prajem, aby sa mu v Portugalsku darilo. Všetky rokovania s Benficou boli od začiatku korektné a na vysoko profesionálnej úrovni,“ povedal generálny manažér Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Web desporto.sapo.pt referoval, že 21-ročný stredopoliar Chrien by mal hrať po prestupe spočiatku za B-mužstvo „lisabonských orlov“.

„Cítim sa výborne, ba až fantasticky. Myslím si, že Benfica je najväčší portugalský klub a jeden z najväčších vo svete. Má skvelých fanúšikov. Zároveň je to najlepšie miesto pre mladého hráča, akým som ja, má aj veľmi pekný štadión. Toto je najväčšie dobrodružstvo mojej kariéry. Verím, že na tomto mieste získam veľa titulov,“ uviedol Martin Chrien podľa BTV. Pre klubovú televíziu pridal aj vlastnú hernú charakteristiku: „Hrám tvrdo a rýchlo. Mám rád pozíciu číslo 8, hru v štýle od šestnástky k šestnástke.“

Banskobystrický rodák v prvej polovici sezóny 2016/2017 hosťoval v MFK Ružomberok, počas zimnej prestávky sa vrátil do Plzne. V minulosti pobudol na hosťovaní aj v Brne a Českých Budějoviciach, pôsobil tiež v rodnom meste v drese FK Dukla .

1 debata chyba
Viac na túto tému: #benfica lisabon #Martin Chrien #FC Viktoria Plzeň