Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tréner Talianov: Hapal hovoril absurdnosti. Dúfam, že ho potrestajú

Na kritické slová trénera slovenských reprezentantov do 21 rokov Pavla Hapala o tom, že súboj Nemcov s Talianmi (0:1) na ME v Poľsku bol neférovou fraškou a futbalovou hanbou, zareagoval tréner Talianov Luigi Di Biagio nasledovne:

26.06.2017 23:00
Luigi Di Biagio Foto: ,
Tréner talianskych futbalistov do 21 rokov Luigi Di Biagio.
debata (49)

„Pavel Hapal zjavne ten zápas nevidel a ja len dúfam, že UEFA ho za tie slová potrestá. Čo povedal, patrí do ríše absurdnosti.“ Di Biagia citoval aj portál football-italia.net.

Taliani zdolali Nemcov (1:0) v sobotňajšom súboji v Tychách a tento výsledok obom tímom stačil na postup do semifinále na úkor Slovákov, ktorí mali v sumáre všetkých troch vystúpení v A-skupine o gól horšie skóre ako ich nemeckí súperi (5:1, resp. 6:3). A práve Nemci postúpili do semifinále ako najlepší tím z druhých miest.

„Keď počujem toto sťažovanie sa, som nahnevaný aj sklamaný po tom, čo sa dialo na trávniku. Bolo tam totiž sedem napomínaní žltou kartou. pred dvoma rokmi sme sa my mohli sťažovať, ale neurobili sme to,“ dodal Di Biagio, bývalý 31-násobný taliansky reprezentant.

V súvislosti s údajným neférovým prístupom nemeckých a talianskych futbalistov sa oficiálnym listom na Európsku futbalovú úniu obrátili prezident Slovenského futbalového zväzu aj slovenský premiér. Ján Kováčik aj Robert Fico apelovali na šéfa UEFA Aleksandra Čeferina, že súboj mladých Nemcov s Talianmi sa neodohrával v duchu fair-play a že je potrebné zamyslieť sa nad zmenou pravidiel na záverečnom turnaji ME do 21 rokov.

Semifinálový program na ME do 21 rokov sa začne v utorok o 18.00 h súbojom Anglicko – Nemecko v Tychách a vyvrcholí od 21.00 h v Krakove zápasom Španielsko – Taliansko. „Ak sa Angličania a Španieli dostanú do finále, rád si to pozriem, no inak už sa na tento futbal pozerať nebudem,“ uviedol okrem iného Pavel Hapal pred slovenskými médiami v Poľsku.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavel Hapal #slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov #talianska futbalová reprezentácia do 21 rokov #Luigi Di Biaggio