Slováci vo Viedni vybojovali remízu s Rakúskom

Slovenskí futbaloví reprezentanti v príprave remizovali 0:0 s domácimi Rakúšanmi vo svojom poslednom vystúpení v tomto kalendárnom roku.

15.11.2016 20:50 , aktualizované: 23:40
slovensko, rakúsko, reprezentácia Foto: ,
Základná jedenástka v súboji s Rakúskom.

Vo štvrtom vzájomnom súboji týchto dvoch súperov sa zrodil druhý nerozhodný výsledok, obe krajiny majú po jednom víťazstve. Na Štadióne Ernsta Happela mali obe mužstvá príležitosti na skórovanie, ale ani jednu nezužitkovali. Zo Slovákov neuspeli Michal Ďuriš a striedajúci Filip Kiss, najväčšie šance domácich mali ešte v prvom polčase Lukas Hinterseer, Martin Harnik a Karim Onisiwo.

Slováci sa najbližšie predstavia 26. marca 2017 na Malte v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Prípadný skorší zápasový program SR v budúcom roku nie je známy.

Rakúsko – Slovensko 0:0

• Bez kariet, rozhodovali: Blom – Diks, Steegstra (všetci Hol.), 14 200 divákov
  • Rakúsko: Lukse – Lazaro, Dragovič, Madl, Suttner (69. Stangl) – Baumgartlinger (46. Alaba), Ilsanker (46. F. Klein) – Onisiwo (84. Wimmer), Hinterseer (69. M. Janko), Arnautovič – Harnik (46. Hinteregger)
  • Slovensko: Ján Novota (46. Dúbravka) – E. Sabo, Saláta (46. Škriniar), Hubočan, Holúbek (46. A. Rusnák) – Greguš (46. F. Kiss), Hrošovský (46. Lobotka) – Weiss (85. A. Nemec), Bero, Švento – M. Ďuriš

Slováci nastúpili avizovane s deviatimi zmenami v porovnaní s piatkovým kvalifikačným stretnutím proti Litovčanom. Oba tímy sa v úvodnej štvrťhodine len oťukávali. Ako prví pohrozili hostia. V 18. min po spolupráci Bera s Weissom zakončil v ideálnej pozícii Ďuriš, ale brankár Lukse jeho pokus vyrazil na roh. Rakúšania boli pred domácim publikom aktívnejší, šance si však vypracovali až v závere prvého dejstva.

Zľava: Matúšš Bero zo Slovenska a Karim Onisiwo... Foto: SITA, Marek Mrvis
slovensko, rakúsko, matúš bero, karim onisiwo Zľava: Matúšš Bero zo Slovenska a Karim Onisiwo z Rakúska.

Najskôr v 37. min Novota zneškodnil nájazd Onisiwa, následnú Hinterseerovu strelu odhlavičkoval spred bránkovej čiary Holúbek. Gólman SR čaroval aj pri Harnikovej tutovke a vyznamenal sa aj pri Arnautovičovej delovke.

Obraz hry po zmene strán poznačilo osem striedaní po polčasovej prestávke, z toho päť na strane Slovenska. Na ihrisko sa dostali aj dvaja debutanti v seniorskej reprezentácii – Stanislav Lobotka a Albert Rusnák. Prejav Rakúšanov oživila hviezda z Bayernu Mníchov David Alaba, ale k výraznejším príležitostiam to neviedlo. V náznakoch šancí sa ocitli Alaba, Onisiwo a Klein. V 73. min mohol na opačnom konci udrieť Kiss, s jeho hlavičkou po Weissovej štandardke si Lukse poradil. Takmer 15-tisíc divákov sa napokon v rakúskej metropole nedočkalo žiadnej gólovej odmeny.

Hlas:

Marcel Koller (tréner Rakúska, zdroj ÖFB): „V prvom polčase sme mali dve dobré šance, ale lopte sa nechcelo do siete. Po zmene strán sme vyvinuli primalý tlak na to, aby sme ohrozili Slovákov. Hráčom som chcel dať príležitosť ukázať sa, výkon debutantov Madla a Lukseho sa mi pozdával.“

Ján Kozák (tréner Slovenska): „Obe mužstvá pristúpili k zápasu maximálne zodpovedne, nikto nechcel urobiť chybu. Prvú šancu mal Ďuriš, v závere polčasu sa súper dostal do príležitostí, našťastie neskóroval. Potom sa hral futbal skôr v strede poľa bez väčších šancí. S remízou som podľa priebehu spokojný.“

Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #sokoli