Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Weiss sa ospravedlnil. Odmietol však, že spáchal trestný čin

Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. sa po takmer mesiaci rozhodol ospravedlniť za udalosti z 2. októbra. Dvadsaťšesťročný krídelník vtedy sedel vo vozidle, ktoré zastavila policajná hliadka v skorých ranných hodinách v Bratislave.

01.11.2016 18:32
Weiss Foto: ,
Futbalista Vladimír Weiss.
debata (50)

Weiss sa odmietol podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa údajne nachádzalo desať ľudí. Weissa vtedy predviedli na policajnú stanicu. Medzičasom dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I zamietol sťažnosť obvineného Vladimíra Weissa podanú proti uzneseniu povereného príslušníka o vznesení obvinenia zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Vyjadrenie Vladimíra Weissa

Rád by som touto cestou vydal verejné vyhlásenie k incidentu, ktorý sa odohral 2.10.2016 ako aj k udalostiam, ktoré nasledovali. V prvom rade sa chcem ešte raz verejne ospravedlniť všetkým, hlavne mojej rodine, blízkym a reprezentačnému tímu, ktorých moje nevhodné správanie priamo zasiahlo.

Zároveň sa chcem ospravedlniť aj všetkým ľuďom z môjho okolia, ktorí mi pomáhajú, mojim fanúšikom a verejnosti. Moje správanie bolo nevhodné statusu reprezentanta SR a nesiem za to morálnu zodpovednosť. Chcem však zdôrazniť, že som nespáchal žiaden trestný čin. Existujú dôkazy, ktoré sú a budú poskytnuté vyšetrovateľom, aby napomohli procesu a potvrdili moju nevinu.

Odmietam niesť trestno-právnu zodpovednosť za niečo, čo som nespravil. Touto cestou prosím aj médiá, aby toto vyhlásenie zobrali na vedomie ako úprimné a úplné. Verím, že ak na Slovensku existuje spravodlivosť, nech rozhodnú tí, ktorí sú kompetentní.

Urobím všetko preto, aby som trénerovi Kozákovi splatil dôveru a aby tento incident bol pre mňa dostatočným poučením. Chcem mojej rodine a fanúšikom prinášať hlavne radosť a pozitívne emócie.

Vladimír Weiss je hráčom katarského klubu Al-Gharafa. Pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na októbrové zápasy proti Slovinsku (0:1 v Ľubľane) a Škótsku (3:0 v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Ján Kozák sa napokon rozhodol nevyužiť Weissove služby v týchto stretnutiach, no teraz nechýba v nominácii tímu SR na zápas proti Litve (11. novembra v Trnave) v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 a prípravný duel proti Rakúsku (15. novembra vo Viedni). Weiss reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

50 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Weiss