Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Majiteľov vstupeniek na Anglicko budú žrebovať

Slovenskí futbaloví fanúšikovia prejavili z programu finálového turnaja majstrovstiev Európy vo Francúzsku zatiaľ najvyšší záujem o zápas Slovensko - Anglicko. Chcelo by ho vidieť viac ako päťtisíc ľudí.

14.01.2016 09:00
Slovenská futbalová reprezentácia Foto: ,
Slovenská futbalová reprezentácia.
debata

Slovenskí futbaloví fanúšikovia prejavili z programu finálového turnaja majstrovstiev Európy vo Francúzsku zatiaľ najvyšší záujem o zápas Slovensko – Anglicko. Chcelo by ho vidieť viac ako päťtisíc ľudí.

Záujemcom zostávajú už iba štyri dni, do 18. januára, aby sa uchádzali o vstupenky na zápasy júnových ME vo futbale. Podmienkou je zaregistrovať sa na oficiálnom portáli EURO2016.com/tic­kets a objednať si lístky na stretnutia slovenských reprezentantov. Ako je známe, na svojom premiérovom šampionáte sa Kozákovi zverenci stretnú v Bordeaux s Walesom (11. 6. o 18.00), potom v Lille s Ruskom (15. 6. o 15.00) a nakoniec v Saint-Étienne s Anglickom (20. 6. o 21.00).

Každý sa môže uchádzať maximálne o štyri vstupenky na jeden zápas svojho tímu a musí spĺňať dve základné podmienky – mať trvalý pobyt na Slovensku alebo pri pobyte v zahraničí byť občanom Slovenska. Lístky sa dajú objednávať len prostredníctvom UEFA – individuálne na jednotlivé zápasy (single tickets), na všetky zápasy svojho tímu (follow my team) a tiež s bezbariérovým prístupom – s voľnou vstupenkou pre spoločníka, asistenta.

O tom, či bola objednávka akceptovaná, bude UEFA informovať najskôr na budúci mesiac alebo v marci. Riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šišolák na oficiálnej stránke zväzu uviedol, že záujem slovenských priaznivcov o súboj s Anglickom je už vyšší ako stanovená päťtisícová kvóta na toto stretnutie. V takom prípade UEFA majiteľov lístkov vyžrebuje. Časové kritérium nie je rozhodujúce, to znamená, že je jedno, či záujemca požiadal o vstupenku pred troma týždňami alebo deň pred uzávierkou.

Práve v Saint-Étienne je najmenší štadión z troch, na ktorých sa predstavia slovenskí reprezentanti. Jeho kapacita predstavuje len niečo viac ako 40-tisíc miest. Aj o stretnutia Slovákov s Walesom a Ruskom je značný záujem, ale predbežne sa zdá, že neprekročí určenú kvótu a spokojní budú všetci. "Na tieto zápasy bude stanovený počet vstupeniek od UEFA s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť a nebude treba žrebovať,“ uviedol Šišolák.

Na zápasy v skupinách sa cena vstupeniek pohybuje od 25 do 145 eur v štyroch hladinách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #ME 2016 vo futbale