Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Spokojný tréner Kozák: Dať tri góly u súpera nie je jednoduché

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák pozitívne zhodnotil stredajšie medzištátne prípravné stretnutie v Netanyi, v ktorom jeho zverenci vyhrali nad domácimi Izraelčanmi 3:1.

05.03.2014 22:20
Ján Kozák Foto: ,
Tréner slovenských futbalistov Ján Kozák.
debata

Päťdesiadeväťročný rodák z Matejoviec nad Hornádom má s národným tímom SR bilanciu na ihriskách súperov 3 víťazstvá – 3 remízy – 1 prehra. Pod jeho vedením vyhrali Slováci v Bosne a Hercegovine, Poľsku a Izraeli, remizovali v Rumunsku, Lotyšsku a v Portugalsku s Gibraltárčanmi a prehrali len na pôde Grécka.

„Tešia ma nielen všetky víťazstvá, ale aj spôsob, akým sme ich dosiahli. Hráči pochopili, že treba hrať uvoľnene, inak to nejde. Tak sme uspeli v Bosne i Poľsku. Napriek tomu si nemyslím, že sme sa už naučili víťaziť, to je dlhodobejší proces,“ povedal na tlačovej konferencii po stredajšom súboji v Netanyi Ján Kozák a duel s Izraelčanmi zhodnotil slovami:

„Začiatok bol opatrný z oboch strán, potom sa však zvýšilo jeho tempo. Zápasu pomohol gól, ktorým sme sa ujali vedenia. Domáci tým pádom otvorili hru. Úvodných desať minút druhého polčasu sme sa trochu hľadali, potom to už bolo opäť ono. Dali sme u súpera tri góly. Vyhrať vonku 3:1 je dobrý výsledok. Víťaziť vonku nie je ľahké. Boli tam z našej strany v stretnutí dobré veci i zlé, ale to patrí k futbalu. Cením si, že hráči za stavu 2:1 pre nás sa nestiahli a chceli dosiahnuť ďalší gól.“

Netradične až štyri zmeny uskutočnil Kozák hneď po polčasovej prestávke. Na trávnik poslal Filipa Hološka, Miroslava Stocha, Róberta Maka a Adama Nemca, z ihriska odišli Samuel Štefánik, Vladimír Weiss, Stanislav Šesták a Martin Jakubko. „Tie striedania som plánoval, chlapci vedeli, že pôjdu dole po prvom polčase,“ povedal na margo zmien kormidelník SR.

Bývalý kouč MFK Košice dal od úvodu príležitosť Norbertovi Gyömbérovi. Napriek tomu, že 21-ročný obranca nastupuje v talianskej Catanii Calcio na poste stopéra a momentálne nemá zápasovú dôveru klubového trénera, Kozák ho postavil do základnej zostavy. Navyše, rodený Revúčan dostal možnosť na poste defenzívneho záložníka. „Nerád by som hodnotil debutantov po jednom zápase. K Gyömbérovi by som povedal, že podal veľmi dobrý výkon, aj keď nehráva pravidelne v klube,“ stručne poznamenal na adresu debutanta J. Kozák.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák #slovenská futbalová reprezentácia