Slováci v druhom polčase otočili duel, v nadstavení prišli o víťazstvo

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov remizovali 2:2 s rovesníkmi z Hondurasu v nedeľňajšom stretnutí na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

20.10.2013 17:02
Slovensko, MS 17 Foto: ,
Futbalisti slovenskej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu.

Skóre zápasu otvoril v 20. min stredopoliar Hondurasu Rembrandt Flores. Po zmene strán sa v rozpätí desiatich minút dvakrát presadil útočník FC Nitra Tomáš Vestenický. Zisk bodu zabezpečil mladým Hondurasanom v nadstavenom čase po rohovom kope striedajúci Bodden.

Posledným súperom zverencov trénera Ladislava Pecka v rámci A-skupiny bude v stredu 23. októbra od 18.00 h SELČ domáca reprezentácia.

Slovensko „17“ – Honduras „17“ 2:2 (0:1)
Góly: 47. a 57. T. Vestenický – 20. R. Flores, 90.+ Bodden, ŽK: 44. Grič, 54. F. Lesniak, 78. A. Varga (všetci SR), rozhodoval: Abdou (Kat.)
Slovensko: Junas – Vodecký, Vavro, A. Varga, Kupec – F. Lesniak, Grič – Špalek (90.+ Slaninka), Hromada (70. Káčer), Haraslín – T. Vestenický (81. Chvátal)
Honduras: C. Hernández – K. Hernández, L. Santos, F. Medina (81. Bodden), A. Romero – D. García – Velásquez, Borjas (56. Steven Ramos), Alegría, R. Flores (70. K. Álvarez) – Elis

V úvode zápasu boli mladí Slováci aktívnejší ako ich súper. V 7. min obrana Hondurasu zblokovala strelu Haraslína z výhodnej pozície. O päť minút neskôr ten istý hráč prenikol do šestnástky, jeho prihrávku neumiestnil medzi tri žrde ani jeden z jeho spoluhráčov. Následne sa osmelili Hondurasania, Floresova strela spoza šestnástky si nenašla cestu do siete.

V 16. min mohol otvoriť skóre Špalek, no jeho pokus z hranice pokutového územia zneškodnil brankár Hondurasu. Ako prvý sa z gólu radovali Hondurasania, v 20. min dorazil Flores do siete loptu, ktorú vyrazil brankár Junas po Elisovej strele – 0:1.

Inkasovaný gól pribrzdil Slovákov v rozlete, Hondurasania ožili. V 31. min Velásquez prenikol cez Vavra a gólmana Junasa zachránila pravá žrď. O päť minút neskôr dostal loptu do siete kapitán Slovákov Hromada, asistent rozhodcu pred jeho zakončením odmával ofsajd.

V 37. min zblokoval Elisovu gólovú strelu Vavro. V závere prvej časti hry sa neujali pokusy Haraslína ani Vavra. Slováci zahrávali v prvom polčase deväť rohových kopov, ich súper ani jeden.

Gólu sa mladí Slováci dočkali hneď po zmene strán. V 47. min Špalek prihral Vestenickému, ktorý strelou vonkajším priehlavkom z hranice šestnástky prekonal honduraského brankára a vyrovnal na 1:1. Útočník FC Nitra sa postaral o dokonalý obrat v 57. min, keď mu presnú prihrávku adresoval Hromada a Vestenický prudkou strelou napálil loptu k ľavej žrdi – 2:1.

V 67. min hlavičkoval stopér Vavro mimo priestoru troch žrdí po Haraslínovom rohovom kope.

Štvrťhodinu pred koncom duelu mal Vestenický možnosť zavŕšiť hetrik, z hranice pokutového územia neobstrelil brankára Hernándeza. V 78. min nevyužili Hondurasania šancu na vyrovnanie skóre, pred Junasom neuspel Ramos.

V závere stretnutia hlavičkoval Elis po Romerovom centri tesne vedľa ľavej žrde Junasovej bránky. Hondurasania vyrovnali v nadstavenom čase, po zmätku v pokutovom území určil podobu konečného výsledku striedajúci Bodden – 2:2. Počas záverečného tlaku Slovákov sa nepresadili Káčer ani Chvátal.

Hlasy:

Ladislav Pecko (tréner SR „17“): „Futbal býva občas krutý a dnes sme sa o tom presvedčili. Nie vždy zvíťazí lepšie mužstvo. Chlapcom však ďakujem za výkon. Spamätali sa z prvého zápasu s Brazíliou a ukázali, že nie sú náhodou na majstrovstvách sveta. Chvalabohu aj za bod a za to, že máme stále o čo hrať.“

Miroslav Káčer (stredopoliar SR „17“): „Myslím si, že sme mali veľmi dobrý začiatok, vytvorili sme si šance. Súper dal gól z jednej príležitosti. V druhom polčase sme ovládli hru, čo vyústilo do dvoch gólov. V závere sme dostali nešťastný gól; neviem, čo k tomu povedať. Pripravíme sa na stredajší zápas tak, aby sme vyhrali.“

Nikolas Špalek (stredopoliar SR „17“): „Honduras sme mohli poraziť. Hra bola na našej strane, mali sme jednoznačne vyhrať. Tento zápas je za nami, zabudneme na to a budeme sa pripravovať na Spojené arabské emiráty.“

Lukáš Haraslín (útočník SR „17“): „Hodnotí sa mi veľmi ťažko. Myslím si, že sme boli po celý zápas lepším tímom. Mali sme viac šancí, dokázali sme otočiť na 2:1. Veľmi nás mrzí inkasovaný gól. Verím však, že postúpime zo skupiny. Nezostáva nám nič iné, len vyhrať tretí zápas.“

Viac na túto tému: #honduras #SR do 17 rokov