Bratislavský rodák patril k oporám defenzívny belasých, jeho výkony zaujali aj predstaviteľov anglického klubu, ktorý vtedy bojoval o zotrvanie v najvyššej anglickej súťaži.
To, že bol prvým Slovákom v Premier League, vôbec neriešil. "Vtedy som si to ani nauvedomil, čiže mi nemalo prečo napršať do nosa.
Bral som to normálne aj napriek tomu, že som prestupoval za milión libier, čo bolo nejakých 60 miliónov korún," povedal Kinder v podcaste webu Šport24.sk.
Na Tehelné pole však dorazil iba zlomok tejto sumy. "Po ceste z Middlesbrough do Manchestru sa stalo z milióna už iba 750-tisíc, táto suma potom putovala do Vaduzu, aby sa nemusela zdaňovať.

No opäť sa zmenšila, už iba na milión mariek, čo bola výrazne slabšia mena ako libra.
Manažér, ktorý na prestupe pracoval, si z toho následne zobral ešte polovicu, čiže do Slovana už dorazilo iba 10,3 milióna korún," opísal bývalý futbalista „zmiznutie“ peňazí z jeho prestupu.
Podobne podľa neho prebiehali aj iné odchody slovanistov, napríklad Petra Dubovského do Realu Madrid či Miloša Gloneka do Ancony.
Za všetkým mal stáť ten istý manažér, ktorým je údajne známa osobnosť československého futbalu, meno však v podcaste nezaznelo.
Samotný Kinder, ktorého prvá výplata na Tehelnom poli sa pohybovala okolo 2 500 korún, si v Anglicku pochopiteľne výrazne prilepšil.

"Na rovinu poviem, že išlo v prepočte o milión korún mesačne, zarábal som desaťnásobne viac ako v Slovane. Niečo som ušetril, niečo som pomíňal na dovolenkách.
Niečo sa aj prešustrovalo, vtedy som mal okolo seba zlých kamarátov," spomína dnes 56-ročný Kinder, ktorý sa momentálne živí rozvážaním liekov.
Bývalého reprezentanta s 38 štartmi v najcennejšom drese trápi zdravie, predovšetkým kolená. „Moje chrupavky sú opotrebované, jedno koleno už som si už nechal opichať injekciami a zrejme to tak časom bude aj pri druhom. Ak sa to nezlepší, nevylučujem ani nutnosť podstúpiť operáciu.“