Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Hľadá sa nezvestný talent. Portugalský klenot po šampionáte juniorov zmizol, stopy vedú k manažérom

Znepokojivá správa prišla z futbalového Portugalska. Juniorský reprezentant Cardoso Varela ešte pred pár týždňami reprezentoval svoju krajinu na majstrovstvách Európy do 17 rokov, po finálovom zápase však "zmizol".

08.07.2024 09:57
cardoso varela Foto:
Cardoso Varela (vpravo) hral na nedávnom európskom šampionáte juniorov.
debata

15-ročný krídeník, ktorý hráva za FC Porto, je doma považovaný za klenot a predpovedajú mu skvelú futbalovú budúcnosť.

O jedného z najtalentova­nejších ofenzívnych mladíkov v Portugalsku už teraz majú mať záujem slávne celky ako Juventus, Manchester City, Barcelona, Real Madrid a mnoho ďalších.

Na spomínanom šampionáte sa Portugalsko dostalo do finále, v ktorom nestačilo na Taliansko (0:3). Po prehre sa Varela vytratil z reprezentačného tábora.

Tomáš Suslov Čítajte viac Okolo Suslova krúžia dvaja talianski giganti s istou účasťou v Lige majstrov. Najlepší hráč Verony má nápadníka aj v Anglicku

Odvtedy nie je jasné, kam sa Varela podel. Jeho domovské Porto netuší, kde sa mladík nachádza.

Šéf klubu André Villas-Boas uviedol, že hovoril s hráčovými rodičmi, no miesto pobytu od nich nedokázal zistiť.

Portugalským médiám sa však podarilo vypátrať, čo sa s chlapcom stalo. V celom prípade s najväčšou pravdepodobnosťou ide o peniaze.

Porto totiž odmietlo zaplatiť tri milióny eur za udržanie talentovaného útočníka v ich mládežníckej akadémii a hráč následne zmizol s dvoma agentmi.

Tí majú údajne plán priviesť ho do Chorvátska, kde by mal chlapec čo najskôr podpísať dočasnú zmluvu s Dinamom Odranski Obrež, klubom zo štvrtej ligy v blízkosti Záhrebu.

Max Kilman Čítajte viac Historická suma pre "neligový" klub. Nenápadná klauzula prinesie provinčnému tímu milióny

Zmluva s chorvátskym klubom by mala trvať do 29. októbra, kedy Varela dovŕši 16 rokov, potom by sa upísal klubu v Nemecku.

Portugalské médiá O'zogo a A'bola píšu, že portugalský gigant už o všetkom informoval Futbalový zväz Portugalska a Chorvátsku futbalovú federáciu.

Obrátil sa aj na FIFA, štátne orgány a miestne ministerstvo na ochranu detí a mládeže. Zdá sa, že mladík je v tomto príbehu obeťou, na ktorej sa chcú agenti poriadne nabaliť.

Slováci, ktorí sa môžu predať na ME vo futbale Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Najzaujímavejší Slováci v súvislosti s...
debata chyba
Viac na túto tému: #Portugalsko #talent #zmiznutie #Porto FC #cardoso varela