Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Barca, Bayern, Liverpool. Jeden z najlepších hráčov svojej generácie ukončí v 33 rokoch kariéru

Na konci júna mu skončila zmluva s FC Liverpool a novú už nikde nepodpíše. Španielsky stredopoliar Thiago Alcantara v 33 rokoch ukončí úspešnú kariéru.

07.07.2024 20:45
Thiago Alcantara Foto:
Thiago Alcantara strávil posledné štyri sezóny kariére v anglickom Liverpoole.
debata

O nečakanom konci futbalistu, ktorý si obliekal dresy FC Barcelona, Bayernu a FC Liverpool, informoval renomovaný novinár Fabrizio Romano na sociálnej sieti.

Vo februári možno ešte dúfal. Ako striedajúci žolík naskočil na päť minút šlágra anglickej Premier League s Arsenalom, ale potom sa už na trávniku neobjavil. Thiago Alcántara do Nascimento väčšinu sezóny vynechal pre zranenia. Najprv mal problémy s bedrom, brzdili ho aj svalové problémy.

Teraz už sa trápiť nebude, keďže jeho pestrý futbalový príbeh končí. A rozhodne sa v ňom nemá za čo hanbiť. Prešiel európskymi veľkoklubmi, s ktorými získal 27 trofejí a so španielskou reprezentáciou do 21 rokov dvakrát vyhral majstrovstvá Európy. Patril k najlepším stredopoliarom svojej generácie.

„Technicky je dokonalý. Mohol hrať v ktoromkoľvek tíme na svete,“ vystrúhal mu poklonu jeho bývalý tréner v Liverpoole Jürgen Klopp. „Keď sem prišiel a ja ho sledoval na tréningoch, zakaždým som si povedal len toto, wau!“

Keď bol zdravotne fit, s loptou dokázal to, čo málokto. Aby aj nie, keď jeho otcom je Mazinho, známy brazílsky futbalista a majster sveta z roku 1994. Z Thiaga sa stal svetobežník: narodil sa v Talianska, futbal ho naučili v Brazílii a od štrnástich pôsobil v akadémii Barcelony.

Juraj Kucka Dávid Strelec Čítajte viac Mať hráča na Eure sa vyplatí. Slovanu pritečú za Kucku, Strelca a Kašiu státisíce eur

V katalánskom veľkoklube stihol slávnu éru pod vedením trénera Pepa Guardiolu, s Bayernom sedemkrát za sebou vyhral Bundesligu. Nikdy nestrieľal veľa gólov, ale ako tvorca hry vynikal.

Prihrávky rozdával s milimetrovou presnosťou, vo svojich najlepších rokoch býval z pohľadu asistencii na čele štatistík. „Zranenia frustrovali jeho aj nás, ale keď bol k dispozícii, jeho úroveň bola neuveriteľná,“ dodal Klopp.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...
debata chyba
Viac na túto tému: #Thiago Alcantara