Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kanárici dospievali. Brazília pohorela už vo štvrťfinále juhoamerického šampionátu

Futbalisti Uruguaja postúpili do semifinále Copa America. Vo štvrťfinálovom dueli v Las Vegas zdolali Brazíliu v jedenástkovom rozstrele 4:2.

07.07.2024 06:57
Brazílski futbalisti Foto:
Brazílskych futbalistov vyprevadila z juhoamerického šampionátu Uruguaj.

V riadnom hracom čase a predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 0:0. V boji o finále narazia v stredu v Charlotte na Kolumbiu, ktorá rozdrvila Panamu 5:0.

Uruguaj pritom dohrával zápas iba s desiatimi hráčmi, v 74. minúte dostal červenú kartu Nahitan Nandez. Brazília bez suspendovaného Viniciusa Juniora, ktorý sledoval duel len z tribúny, nedokázala početnú výhodu využiť.

Duel tak dospel až do rozstrelu. Na strane „kanárikov“ najprv nepremenil svoj jedenástkový pokus Eder Militao, ktorému vyrazil strelu Sergio Rochet, a potom Douglas Luiz trafil žrď. V drese Uruguaja zaváhal len Jose Maria Gimenez.

Pedri Čítajte viac Krutý ortieľ nad hviezdou Španielska. Po Kroosovom faule ju čaká veľmi dlhá pauza

Rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii Manuel Ugarte. Uruguaj tak naďalej môže pomýšľať na zisk svojej rekordnej 16. trofeje z juhoamerického šampionátu.

Kolumbiu potiahol v Glendale za triumfom James Rodriguez, ktorý skóroval z pokutového kopu a dalšie dva góly pripravil spoluhráčom. „Los Cafeteros“ sú nezdolaní už 27 zápasov.

V druhom semifinálovom zápase sa obhajcovia titulu a úradujúci majstri sveta z Argentíny stretnú s prekvapením turnaja Kanadou.

štvrťfinále Copa America
Kolumbia – Panama 5:0 (3:0)
Góly: 8. Cordoba, 15. Rodriguez (z 11 m), 41. Diaz, 70. Rios, 90.+4 Miguel Borja

Uruguaj – Brazília 0:0 pp, 4:2 v rozstrele z 11 m
ČK: 74. Nandez (Urug.)

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...
Viac na túto tému: #Copa América 2024