Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Historická suma pre "neligový" klub. Nenápadná klauzula prinesie provinčnému tímu milióny

Prezieravý ťah, ktorý v nasledujúcom období výrazne zmení chod tímu Maidenhead v National League (5. anglickej lige). Klub totiž v roku 2018 predal obrancu Maxa Kilmana do Wolverhamptonu za 40-tisíc libier a súčasťou obchodu bolo 10 percent z ďalšieho prestupu.

06.07.2024 16:05
Max Kilman Foto:
Obranca Max Kilman zariadil, že provinčný klub, v ktorého drese odštartoval vrcholovú kariéru, dostane milióny libier.
debata

27-ročný Kilman bol jedným z dvoch hráčov anglickej Premier League, ktorí v minulej sezóne odohrali plný počet minút v najvyššej súťaži.

Jeho výkone zjavne zapôsobili aj na vedenie West Hamu United, ktorý ponúkol bývalému futsalovému reprezentantovi Anglicka zmluvu na sedem rokov.

„Naozaj som si užil prácu s Julenom (Lopeteguiom pozn. red.) počas jeho pôsobenia vo Wolverhamptone – je to špičkový tréner a niekto, od koho som sa veľa naučil. Som presvedčený, že sa tu budem ako hráč pod jeho vedením naďalej zlepšovať,“ uviedol Kilman pre klubový web West Hamu.

Kylian Mbappé Čítajte viac Le Penová zotrela Mbappého predvolebnú aktivitu: Francúzi sú unavení z poučovania o tom, ako majú hlasovať

Pre vysvetlenie, bývalý tréner španielskej reprezentácie Lopetegui bol v rokoch 2022 a 2023 trénerom Wolverhamptonu a od 1. júla sa stal hlavným koučom West Hamu.

„Po dlhom rozhovore s Julenom som bol veľmi povzbudený ohľadom ambícií klubu a jeho plánov do budúcnosti. Vo West Hame chcú urobiť veľké výsledky a pre nového hráča je len dobré to počuť,“ doplnil Kilman.

West Ham za neho zaplatil Wolverhamptonu 40 miliónov libier, a neligový Maidenhead (5. liga v Anglicku sa kvôli poloamatérskemu statusu prezýva Non league) tak na predaji Kilmana zarobí štyri milióny libier. Pre priblíženie, je to výška asi štyroch ročných rozpočtov Maidenheadu.

09. Alisha Lehmannová Čítajte viac Nasledovala hviezdneho priateľa. Najkrajšia futbalistka na svete prestúpila do Juventusu Turín

Predseda predstavenstva Maidenhead Peter Griffin vzdal hold Kilmanovi po potvrdení jeho prestupu do West Hamu a tiež poskytol podrobnosti o klauzule.

„Chcel by som zablahoželať bývalému hráčovi Maidenhead United Maxovi Kilmanovi k dokončeniu jeho prestupu z Wolves do West Hamu a zaželať mu veľa úspechov v tejto vzrušujúcej ďalšej fáze jeho kariéry,“ uviedol vo vyhlásení na oficiálnej klubovej stránke.

„Nie je žiadnym veľkým tajomstvom, že keď sme v roku 2018 predali Maxa Wolves, do zmluvy o prestupe bola zahrnutá klauzula o predaji, z ktorej bude klub profitovať v najbližších rokoch," priznal Griffin.

Marc Cucurella Čítajte viac Jasná ruka, mala byť penalta. Nemci berú ťažko vyradenie z domáceho šampionátu

Presnú sumu, ktorú získa jeho klub prestupom Kilmana, však neprezradil. „Ide o dôverné obchodné informácie a mám zakázané poskytovať o nich podrobnosti. Ale pri rokovaniach sme dospali k rozhodnutiam, s ktorými sú spokojné všetky strany,“ doplnil šéf predstavenstva Maidenheadu.

Griffin potvrdil, že pravdepodobne ide o najväčšiu transferovú platbu, akú v histórii anglický neligový klub dostal. „Toto je významný deň pre Maidenhead United FC, ktorý nám dáva príležitosť zásadne zmeniť budúcnosť klubu.“

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
debata chyba
Viac na túto tému: #National League #Maidenhead