Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Le Penová zotrela Mbappého predvolebnú aktivitu: Francúzi sú unavení z poučovania o tom, ako majú hlasovať

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Na politické vyhlásenia kapitána francúzskej futbalovej reprezentácie Kyliana Mbappého reagovala Marine Le Penová, ktorá stojí za stranou Národné združenie, víťazom 1. kola predčasných parlamentných volieb.

06.07.2024 14:29
Kylian Mbappé Foto:
Kylian Mbappé doviedol Francúzsko do semifinále majstrovstiev Európy.
debata (26)

Mbappé sa okrem futbalových povinností pustil aj do predvolebného boja. „Myslím si, že toto je rozhodujúci moment v histórii našej krajiny,“ uviedla francúzska hviezda ešte pred prvým kolom a vyzvala Francúzov, aby každý deň bojovali za zastavenie krajne pravicového združenia Le Penovej.

Tieto slová nenechali političku chladnou a pustila sa do francúzskeho kapitána, ktorý v piatok doviedol reprezentáciu do semifinále majstrovstiev Európy po víťazstve nad Portugalskom v penaltovom rozstrele.

Ahmet Refaat Čítajte viac Skolaboval počas zápasu, mal problémy so srdcom. Futbalový reprezentant náhle zomrel, mal 31 rokov

„Je to dobrý futbalista, ale nie je jeho úlohou dávať predvolebné odporúčania,“ povedala v rozhovore pre CNN Le Penová. Podľa nej Mbappé nezastupuje Francúzov s migrantským pôvodom, pretože „je ich oveľa viac, ktorí žijú z minimálnej mzdy a nemôžu si dovoliť byt či kúrenie, ako ľudí ako pán Mbappé“.

Le Penová tiež zdôraznila, že verejnosťou nie je dobre vnímané, keď bohatí ľudia, ako sú herci, futbalisti či speváci, ktorí žijú v zahraničí, hovoria obyvateľom, ako by mali voliť.

09. Alisha Lehmannová Čítajte viac Nasledovala hviezdneho priateľa. Najkrajšia futbalistka na svete prestúpila do Juventusu Turín

„Francúzi sú unavení z poučovania a radenia o tom, ako by mali hlasovať,“ pokračovala Le Penová. „Tieto voľby sú voľbami emancipácie, v ktorých chcú Francúzi znovu získať kontrolu nad svojim osudom a voliť, ako uznajú za vhodné.“

Preto vyzvala Mbappého a ďalších známych Francúzov, aby sa pred druhým kolom chovali zdržanlivo. Druhé kolo parlamentných volieb v krajine galského kohúta sa uskutoční v nedeľu 7. júla.

Zaujímavosti o Kylianovi Mbappém Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Zdá sa, že je hotovo. Jeden z najočakávanejších...
26 debata chyba
Viac na túto tému: #Marine Le Penová #Kylian Mbappé