Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Premohli ma emócie. Borjan prehovoril o konci v Belehrade. Vráti sa teraz do Slovana?

Je to presne týždeň, čo Crvena Zvezda Belehrad informovala o ukončení zmluvy so svojim dlhoročným kapitánom a v poslednej sezóne aj s jednotkou Slovana Bratislava Milanom Borjanom.

02.07.2024 06:50
Milan Borjan Foto:
Milan Borjan sa veľmi rýchlo stal miláčikom bratislavských tribún.
debata

36-ročný kanadský reprezentant mal so Zvezdou zmluvu ešte na dva roky, no podľa belehradského klubu sa s Borjanom rýchlo dohodli na jej ukončení. Brankár sa vzdal zmluvy na posledný rok, pričom klub sa zaviazal vyplatiť mu peniaze za ten budúci.

Borjan za Zvezdu odchytal 309 stretnutí. So slávnym belehradským tímom vyhral šesť majstrovských titulov a nad hlavu zdvihol trikrát aj Srbský pohár a superpohár. Slovanu pomohol v poslednej sezóne k šiestemu titulu za sebou a k postupu zo skupiny v Európskej konferenčnej lige.

Srbský brankár s kanadským pasom, ktorý sa stal takmer okamžite miláčikom tribún Tehelného poľa, niesol odchod z Crvenej Zvezdy veľmi ťažko. Priznal to v rozsiahlom príspevku na Instagrame, ku ktorému sa odhodlal šesť dní po oznámení konca v Crvenej Zvezde.

Francesco Calzona Čítajte viac Zabudli sme už vari na Azerbajdžan? Nie som zaťažený médiami, nepoznám ho, ale ku Calzonovi mám rešpekt

„Musel som nechať uplynúť nejaký čas, aby sa vo mne ustálili príliš silné emócie a aby som mohol napísať pár slov, ktoré nikdy nebudú také silné, aby som v nich vystihol moju lásku k Crvenej Zvezde,“ napísal na úvod Borjan.

V nasledujúcich riadkoch vyzdvihol spoluhráčov, trénerov, vedenie a všetkých zamestnancov belehradského klubu. „O úspechoch a výsledkoch, ktoré sme dosiahli, je zbytočné rozprávať. O emóciách, s ktorými bojujem a ktoré ma premohli, tiež. Stačí sa pozrieť, že mi trvalo niekoľko dní, kým som nabral odvahu verejne prehovoriť o odchode zo Zvezdy. Ale všetko dobré sa raz skončí…“ uviedol Borjan.

calzona ME Čítajte viac Určite sa tešia, že už sme doma. Calzona posiela odkaz Borbélymu, Škrtelovi i najznámejšej futbalovej rodine na Slovensku

Ku svojmu budúcemu pôsobisku sa konkrétnejšie nevyjadril. „Viem, že bude všetko v poriadku a som pripravený priniesť nové úspechy v novom klube. Ďakujem fanúšikom, s vami sa táto cesta navždy zapíše nielen do histórie, ale aj do môjho srdca,“ zakončil Borjan.

Podľa neoficiálnych informácii mal rodák z Kninu v minulej sezóne zarábať približne milión eur, pričom počas hosťovania v Slovane sa bratislavský klub podieľal na polovici jeho ročného platu.

S otázkou, či sa obľúbenec fanúšikov belasých vráti na Tehelné pole sa Športweb obrátil na generálneho riaditeľa Slovana Ivana Kmotríka mladšieho. Odpoveď síce neprišla, no faktom je, že slovenský majster zatiaľ pozíciu brankárskej jednotky nevyriešil.

Najlepšie zarábajúce kluby na svete + SLOVAN Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Okrem rebríčka a príjmov najlepšie zarábajúcich...
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Crvena Zvezda Belehrad #Milan Borjan