Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zomrel posledný člen legendárnej zostavy Dukly Praha. Urban potom roky pôsobil ako špičkový novinár

V 93 rokoch zomrel posledný člen slávnej generácie futbalistov pražskej Dukly z prelomu 50. a 60. rokov Ivo Urban.

23.06.2024 05:24
Ivo Urban Foto:
Ivo Urban.
debata

Niekdajší stredopoliar, ktorý odohral štyri stretnutia za československú reprezentáciu, vyhral s Duklou šesťkrát ligu a raz domáci pohár.

Viac ako štvrťstoročie potom pracoval ako športový novinár v Práve aj na webe Sport.cz. Jeho redakciu o Urbanovom úmrtí informovala manželka Eva.

Urban bol odchovancom pražskej Slavie, potom spojil ďalšiu svoju kariéru s Duklou. Bol členom úspešného klubu z Julisky v ére legiend Ladislava Nováka, Jozefa Masopusta, Svätopluka Pluskala, Ladislava Prádu či Rudolfa Kučeru, pripomína web Sport.cz.

Ešte ako hráč sa rozhodol pre žurnalistiku a dlhé roky viedol aj Klub športových novinárov. Urban zomrel v noci na sobotu v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach.

„Pre športovú novinárčinu som sa rozhodol ešte ako hráč,“ cituje web jeho vyjadrenie zo sedemdesiatych rokov, keď nadviazal spoluprácu so športovou redakciou Rudého práva. Po páde komunistického režimu viedol túto rubriku takmer 20 rokov.

Napriek tomu, že bol významnou osobnosťou nielen československého futbalu, ale aj športovej žurnalistiky, Ivo Urban bol známy svojim priateľským a noblesným vystupovaním. Vo svojej profesii i súkromí bol dokonalým gentlemanom.

Slováci, ktorí sa môžu predať na ME vo futbale Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Najzaujímavejší Slováci v súvislosti s...
debata chyba
Viac na túto tému: #Ivo Urban