Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Obavy o divákov, hráčov aj policajtov. Brusel odmietol organizovať zápas s Izraelom

Mesto Brusel odmieta hostiť septembrový duel futbalovej Ligy národov medzi domácim výberom a reprezentáciou Izraela.

19.06.2024 17:55
Belgickí futbalisti Foto:
Belgickí futbalisti si musia hľadať nové dejisko septembrového zápasu s Izraelom.
debata

Miestna radnica také rozhodnutie zdôvodnila „dramatickou situáciou v Pásme Gazy“. Hlavný radca mesta Benoit Hellings v stredu uviedol, že radnica považuje za nemožné organizovať duel, ktorý futbalová federácia naplánovala na 6. septembra na štadión Stade Roi Baudouin.

Od vypuknutia ozbrojeného konfliktu medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas stovky propalestínskych demonštrantov zaplnili ulice Bruselu. Na spomenutý zápas sa už predávali vstupenky, no z bezpečnostných dôvodov prišlo k zastaveniu ich distribúcie.

Albánsko Čítajte viac Parádny obrat Chorvátov, šok v nadstavení. Favorit z Balkánu nezvládol ani druhý zápas na ME

Podľa Hellingsa zástupcovia mesta diskutovali o možnostiach organizovať spomenutý futbalový súboj s predstaviteľmi federálne vlády, policajným zložkami aj futbalovou federáciou.

„Dnes je jasné, že konanie tohto duelu by viedlo k veľkým demonštráciám, čo by na bezpečnosti ohrozilo divákov, hráčov, obyvateľov mesta aj našich policajtov,“ uviedol Helling prostredníctvom tlačového vyhlásenia.

Nélson Semedo Cristiano Ronaldo Čítajte viac Česi sa nevedia zmieriť s prehrou. Dokonca aj Portugalci tvrdia, že gól nemal platiť, píšu

„Zápas nášho národného tímu sú vždy momentom jednoty. Humanitárna a bezpečnostná situácia v Pásme Gazy ich vplyv na dianie u nás však spôsobil, že mesto informovalo federáciu, v Bruseli sa zápas konať nemôže,“ dodal.

Belgičania sú aktuálne súčasťou majstrovstiev Európy v Nemecku, vo svojom úvodnom vystúpení v základnej E-skupine v pondelok podľahli Slovákom 0:1. Vstupenky na ďalšie domáce stretnutie belgickej reprezentácie v Lige národov proti Francúzom a Talianom sú stále v predaji.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
debata chyba
Viac na túto tému: #Brusel #Liga národov #belgická futbalová reprezentácia