Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Brankár, ktorého Weiss nazýval "dobrý chlapec", po roku opäť mení dres. V Grécku vydržal rok

Adrián Chovan ešte na jar 2023 chytával za Slovan Bratislava. Osudným sa mu však stal zápas play off Konferenčnej ligy, po ktorom Slovan prehral s Bazilejom po pokutových kopoch.

19.06.2024 13:28
SR Švajčiarsko futbal EKL osemfinále Odveta BAX Foto: ,
Brankár Slovana Adrián Chovan po inkasovaní vyrovnávajúceho gólu na 2:2 od hráčov Bazileja.
debata

Belasí totiž neudržali vedenie 2:0, pár minút pred koncom Chovan pustil z diaľky veľmi lacný gól.

Slovan sa už z tohto momentu nespamätal a z dvojzápasu, v ktorom bol lepší, odišiel s prázdnymi rukami.

"Aďo musí takú strelu chytiť. Bol to lacný gól z dvadsiatich metrov. Je výborný človek aj dobrý chlapec a brankár. Pred zápasom som mu povedal:

‚Možno si trochu viac zachytáš ako inokedy.‘ Nestalo sa. Jednu šancu chytil, ale v takomto momente musí mužstvo podržať. Nikto ho však nezatracuje," vravel sklamane tréner Vladimír Weiss.

Po zápase fanúšikovia Chovana vybučali a brankár, ktorý na Tehelné pole prišiel z Trenčína, musel odísť. Pôsobisko si našiel v gréckom Panserraikose.

Z Grécka chodili na Chovana pozitívne ohlasy, napriek tomu tam po roku končí. Jeho novým pôsobiskom bude poľská druholigová Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Chovan má dlhodobú povesť talentovaného brankára s veľmi dobrými reflexami, ktorý však veľmi často robil chyby. Sprevádzali prakticky jeho celú kariéru v Slovane Bratislava. Omyl si neodpustil napríklad ani vo finále pohára 2021/2022 proti Trnave (1:2).

Trofej Ligy majstrov Čítajte viac Žreb Ligy majstrov Slovanu prial. Vyhol sa strašiaku v podobe poľského majstra

„Nechcem, aby to znelo pateticky, ale bolo to, akoby som prežil svoju smrť. Jednoducho, snažil som sa vstať z mŕtvych, znova bojovať a ukázať, že na to mám a právom chytám v Slovane. Recept na návrat bol jediný – tvrdá robota," povedal po ňom pre denník Šport.

„Adrián Chovan je dobrý chlapec,“ toto slovné spojenie, ktoré Weiss povedal na jeho adresu viackrát, medzi fanúšikmi Slovana zľudovelo. Na sociálnych sieťach ho pripomínali pri každom jeho zaváhaní.

Niekoľkokrát sa objavilo aj vo facebookovom vlákne, kde bratislavský tím informoval o konci v Konferenčnej lige proti Bazileju. „Nevadí, veď Aďo je dobrý chlapec,“ písali.

Odchod do Grécka bol preňho akýmsi vykúpením, po roku v anserraikose však končí. Začína sa jeho poľská cesta…

Video
Pôrodník Marián Tholt z Oravy o jeho láske k Slovanu Bratislava.
debata chyba