Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Skončil s dlahou a barlami. Hororové zranenie slávneho Usaina Bolta v benefičnom zápase

Najrýchlejší muž histórie, osemnásobný olympijský víťaz Usain Bolt, utrpel hororové zranenie, keď si počas benefičného futbalového zápasu roztrhol Achillovu šľachu.

10.06.2024 10:18
Usain Bolt Foto:
Usain Bolt počas benefičného zápasu Soccer Aid.
debata

Na charitatívnom zápase, ktorý sa konal na londýnskom štadióne Stamford Bridge, nastúpila anglická juniorská reprezentácia, doplnená o bývalé hviezdy národného tímu, proti veteránom v Tíme sveta. Jamajský šprintér sa predstavil druhom mužstve.

37-ročný Bolt nastúpil v úvode zápasu v útoku, no do konca stretnutia zostal v obrane a práve v zadných radoch si privodil škaredé zranenie.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Usain St.Leo Bolt (@usainbolt)

Stalo sa to v čase, keď bývalý anglický reprezentant Jermain Defoe, ktorý bol známy svojou rýchlosťou, vyrazil odhodlane k bráne. Bolt sa mu snažil prekaziť útočný zámer, no zlým pohybom si roztrhol achillovku, a s grimasou v tvári sa zvalil na zem.

Zdalo sa, akoby si útočník Defoe neuvedomil závažnosť zranenia svojho súpera, keďže pokračoval v akcii a strelil gól.

Až počas gólových osláv všetkým svitlo, že Bolt má vážne zdravotné problémy. Lekársky tím bol privolaný k bývalému atlétovi, dal mu nohu do dlahy a ihrisko opustil na nosidlách.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona: Sme chudobná reprezentácia, na Slovensko by nestavili ani euro. Výkon proti Walesu na ME stačiť nebude

Po zápase Bolt, ktorý asistoval pri jednom góle Alessandrovi Del Pierovi, na svojej sociálnej sieti potvrdil, že si natrhol Achillovu šľachu a zverejnil fotografiu zo šatne, na ktorej ukazuje pravú nohu v dlahe.

Jeho anglický tím napokon vyhral zápas známy ako Soccer Aid 6:3 a ukončil tak svoju päťzápasovú sériu bez prehry proti proti výberu sveta. Boltova asistencia je vidieť na zázname od 2:25, jeho zranenie od 7:02 min.

Zostrih z exhibičného zápasu Soccer Aid na ktorom sa zranil Usain Bolt.
debata chyba
Viac na túto tému: #Usain Bolt