Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Krutý osud švédskeho reprezentanta. Nemôže chodiť, ani sa hýbať: Na prognózy je priskoro

Švédskeho futbalového stredopoliara Kristoffera Olssona, ktorý stále nemôže chodiť ani rozprávať, previezli do neurologického rehabilitačného centra.

19.03.2024 14:44
Kristoffer Olsson Foto:
Kristoffer Olsson v drese dánskeho tímu FC Midtjylland.
debata (6)

Udialo sa tak po takmer mesiaci strávenom v nemocnici s akútnym ochorením mozgu. Klub 28-ročného Švéda, dánsky tím FC Midtjylland, v pondelok vo vyhlásení uviedol, že Olssonovi pomaly odpojili ventilátor, ale „ešte sa mu nezotavili ani motorické funkcie, ani verbálne schopnosti“.

Olsson stratil vedomie vo svojom dome 20. februára a bol prevezený do univerzitnej nemocnice v Aarhuse, kde mu diagnostikovali niekoľko malých krvných zrazenín v mozgu v dôsledku mimoriadne zriedkavého zápalu v cievach mozgu.

Gianni Infantino Čítajte viac Zabezpečí aj svoje vnúčatá. Obrovský plat šéfa svetového futbalu odhalený

FC Midtjylland uviedol, že Olsson bol prevezený do Hammel Neurocentre – uznávaného liečebného centra špecializovaného na pokročilú rehabilitáciu neurologických porúch.

„Špecialisti odhadujú, že rehabilitačné obdobie sa predĺži na niekoľko mesiacov a jeho stav je priebežne vyhodnocovaný a vyžaduje si ďalšie vyšetrenia a liečbu, preto je ešte priskoro na konečné prognózy,“ uviedol dánsky klub.

Olsson nastúpil za Švédsko 47-krát, naposledy v novembri proti Estónsku. K Midtjyllandu sa pripojil v roku 2022, predtým zaň hrával v rokoch 2015 až 2017.

Slovinsko futbal EKL 2. kolo A Ľubľana Slovan Čítajte viac Kauza Čavrič: Prečo ho Calzona nominoval, keď nechcel prísť? Šéf zväzu to vysvetlil

Hrával aj za belgický klub Anderlecht, ruský Krasnodar, švédsky klub AIK Štolholm a bol tiež v mládežníckych tímoch anglického klubu Arsenal Londýn.

Výber Švédska bude súperom slovenskej reprezentácie v 1. skupine C-divízie európskej Ligy národov 2024/2025. Súčasťou tejto skupiny, ktorej zápasy sa odohrajú na jeseň, sú tiež mužstvá Azerbajdžanu a Estónska.

Skvost východu. Dokončená Košická futbalová aréna Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Košická futbalová aréna má po dokončení...
6 debata chyba
Viac na túto tému: #švédska futbalová reprezentácia #švédski futbalisti #Kristoffer Olsson