Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ronaldo už má sochu aj v Saudskej Arábii, fanúšikov rozdelila. Vraj vyzerá ako Messi

Portugalská hviezda Cristiano Ronaldo má svoje sochy po celom svete a najnovšie jedna pribudla aj v Saudskej Arábii. Fanúšikovia si však nie sú istí, či patrí k tým vydarenejším.

28.11.2023 07:32
822486625 Foto:
Cristiano Ronaldo v reprezentačnom drese.
debata

Sochy jedného z najlepších futbalistov novodobej histórie možno nájsť po celom svete. Pred poslednými majstrovstvami sveta v roku 2022 bola jedna z nich odhalená na Times Square v New Yorku, Ronaldovi sa tejto pocty dostalo vôbec ako prvému športovcovi.

Vosková verzia CR7 sa nachádza v slávnom múzeu Madame Tussauds v Londýne, ďalšia je súčasťou madridského múzea voskových figurín.

Tá Ronaldovi tak učarovala, že u toho istého sochára si v roku 2015 údajne objednal voskovú figurínu za 20 000 libier, ktorú umiestnil vo svojom dome v Madride.

Paradoxne najznámejšia je však busta, ktorú ukázali svetu na letisku v Madeire. Dielo z roku 2017 vzbudilo veľké ohlasy, futbalistovi sa totiž vôbec nepodobala.

Nedávno pribudla jedna aj v Saudskej Arábii, kde momentálne portugalská hviezda pôsobí. Je vytvorená z vosku a návštevníci ju môžu vidieť v rijádskom múzeu, ktoré je celé venované Ronaldovej kariére. Socha je oblečená v drese Al Nassru a CR7 sa s ňou aj vyfotil.

Fanúšikovia nevedia, čo si majú o najnovšom prírastku myslieť. „Na prvý pohľad skôr pripomína Messiho,“ myslí si jeden z nich. „Lepšia ako tá na Madeire,“ napísal iný.

Niektorí tvrdia, že ako prvý im pri pohľade na tvár napadol bývalý americký futbalista Tom Brady, no rozhodne nie Ronaldo.

Väčšina je však spokojná, tvorcovia podľa nich trafili Ronaldovu podobu z prvých rokov kariéry. Sám futbalista vzhľad najnovšej sochy nijako nekomentoval.

„Toto je môj príbeh. Z Madeiry až do Saudskej Arábie. Moje CR7 múzeum je už otvorené v Rijáde,“ napísal na svoj instagram a pripojil aj video z návštevy.

Najsexi futbalistka na svete Alisha Lehmannová Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Koľko zarába futbalom a čo dostáva od sponzorov...
debata chyba
Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #múzeum #socha #CR7