Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Zlatanov život sa zmenil na peklo. Syn po narodení ťažko ochorel: Ušiel som z nemocnice, priznal Ibrahimovič

Peniaze s dokonalá kariéra nie sú všetko. Svoje o tom vie aj najlepší švédsky futbalista histórie Zlatan Ibrahimovič. Detaily z jedného z najťažších životných období opísal vo svojej augobiografii.

26.11.2023 12:16
Zlatan Ibrahimovič Foto:
Zlatan Ibrahimovič.
debata (1)

V knihe „Som Zlatan Ibrahimovič“, ktorej autorom je David Lagercrantz, porozprával o náročných chvíľach po narodení prvého syna Maximiliána, ktorý bol chorý.

„U Maxiho sme si všimli, že veľmi zvracia, nepriberal, skôr naopak. Nevedeli sme prečo. Rodina a priatelia nás utešovali, že to nie je nič hrozné, ale neveril som im,“ vyjadril sa Ibrahimovič.

Zlatan a jeho životná partnerka Helena museli rýchlo zareagovať keď zistili, že jeho zdravotný stav je vážny. „Kým som nemal dieťa, bol som pán nedotknuteľný. Vedel som byť zúrivý aj šialený.“ No ochorenie syna ho úplne zmenilo.

Dávid Strelec Čítajte viac Favoriti dominovali, Slovan si upevnil prvé miesto. Michalovce vybavil počas štyroch minút

„V tomto prípade som bol bezmocný. Nemohol som nič robiť. Max bol zo dňa na deň slabší a slabší. Bol doslova kosť a koža. Vyzeral, akoby ho chcel život opustiť,“ opísal v knihe bývalý švédsky futbalista.

Helena mu oznámila, že jeho prvorodený syn musí podstúpiť urgentnú operáciu žalúdka a to bola pre Ibrahimoviča tvrdá skúška jeho osobnosti. „Ležal v inkubátora, bol menší ako vtáčik. Mal hadičky cez telo a v nose. Bolo to, ako keby mi srdce vytrhli z hrude,“ uviedol s tým, že sa na to nemohol pozerať a z nemocnice utiekol. Operácia sa našťastie podarila.

Francesco Camarda Čítajte viac Toto meno si zapamätajte: Najmladší debutant v Taliansku. Nemá ani 16 rokov a už hral v Serie A

V súčasnosti už 18-ročný Maximilián má stále jazvu po zákroku, ale je zdravý rovnako, ako všetky deti v jeho veku. „Často si na tú udalosť spomínam. Dáva mi to lepší pohľad na život.“

O tri roky neskôr sa im narodil druhý syn Vincent, ktorý bol nedávno po prvýkrát povolaný do švédskej mládežníckej reprezentácie. Ibrahimovič sa s kariérou rozlúčil v lete tohto roka a čoskoro by mal prijať prácu vo funkcionárskych štruktúrach AC Miláno.

Hodnota futbalistov slovenskej reprezentácie Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Porovnali sme hodnotu slovenských...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Zlatan Ibrahimovič