Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Alkoholový škandál v Poľsku. Kvarteto reprezentantov na mol. Päť dní pred štartom MS skončili

Štyria opitý mladíci, jeden mal po páde prerezané obočia. To je smutná bilancia nočného výjazdu štvorice poľských futbalových reprezentantov do 17 rokov, ktorý sa mali od soboty predstaviť na majstrovstvách sveta. Tréner tímu bol v reakcii na hriešnikov nekompromisný, poletia domov.

06.11.2023 18:55
799527622 Foto:
Poľskí reprezentanti do 17 rokov sa síce na snímke tešia z gólu, no pár dní pred majstrovstvami sveta nemajú kvôli správaniu spoluhráčov najlepšiu náladu.
debata (2)

Poľskom sa pritom na prvý zápas majstrovstiev sveta v Indonézii postaví už o päť dní, v sobotu sa stretne v Japonskom.

K flagrantnému porušeniu disciplíny prišlo po poslednom prípravnom súboji pred MS proti USA. Tréner Marcin Wlodarski vyhlásil zákaz nočného vychádzania a všetci členovia tímu mali spať.

No mladíci z dvoch izieb sa napriek tomu vybrali do mesta. Podľa Przegladu Sportowy sa pokúsili na svoje nočné potulky nalákať aj ďalších spoluhráčov, no neúspešne. Na indonézskom ostrove Bali je obrovská vlhkosť a väčšina hráčov bola po stretnutí vyčerpaná a dehydrovaná.

SR Futbal NL 11. kolo Trnava Slovan TTX Čítajte viac Borjan bol v Srbsku. Chce sa vrátiť do Crvenej Zvezdy? To je hlúpa otázka, odpoveďou nepotešil Slovan

Navyše tínedžeri vedeli, že Wlodarski nemá s alkoholom zľutovanie. Z kádra už predtým kvôli tomu vyradil dvoch dôležitých futbalistov Mikolaja Tudruja a Michala Matysa. Druhý menovaný sa síce vrátil k tímu, no ostal živým príkladom, že pre trénera existujú isté nedotknuteľné princípy.

Smolou pre hráčov bolo, že tréneri po večierke nazreli do izieb a videli, že dve sú prázdne. Podľa meczyki.pl ich rýchlo našli v neďalekom bare, pričom na stole boli poháre s tvrdým alkoholom. Hráči mali byť veľmi opitý, pričom Oskar Tomczyk spadol a porezal si obočie.

SR Futbal EKL 3. kolo H Skupina TTX Čítajte viac Kto stojí na mojom mieste? Nebude hrať! Kouč Trnavy dostal za postup luxusné žihadlo, pobavil reakciou

Realizačný tím prijal okamžité rozhodnutie a pár dní pred štartom šampionátu vyradil štvoricu z kádra pre majstrovstvá sveta. Futbalisti sa majú vrátiť do Poľsko do 48 hodín.

„Vzhľadom na nešportové správanie a porušenie predpisov sa tréningový personál družstva do 17 rokov rozhodol vyradiť z prípravného kempu štyroch hráčov. Tréningový kemp okamžite opustia: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki a Filip. Wolski,“ uviedla v pondelok Poľský futbalový zväz vo vyhlásení.

Hodnota futbalistov slovenskej reprezentácie Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Porovnali sme hodnotu slovenských...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #poľská futbalová reprezentácia