Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tyran či zodpovedný rodič? Ikonický Zlatan šokuje. Deťom zakazuje to, čo je pre mladých modlou

Strieľal parádne góly, preslávil sa kontroverznými výrokmi aj výbušnou povahou. Fenomenálny švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič ukončil na konci minulej sezóny kariéru a aktuálne sa naplno venuje rodine a výchove dvoch synov

03.10.2023 05:45
Zlatan Ibrahimovič Foto:
Zlatan Ibrahimovič sa v polovici septembra zúčastnil v Ľubľane charitatívneho zápasu na pomoc obetiam záplav v Slovinsku.
debata (1)

A po dlhšom čase sa Ibrahimovč dostal do centra pozornosti. No tentokrát to nebolo preto, že sa označuje za Boha, alebo najlepšieho futbalistu všetkých čias. Prekvapil vyjadreniami v súvislosti s výchovou dvoch synov – 15-ročného Maximiliána a o dva roky mladšieho Vincenta.

Pre azda väčšinu tínedžerov sú mobilné telefóny a pôsobenie na sociálnych sieťach doslova životnou nevyhnutnosťou. No bývalý útočník AC Miláno, Manchestru United, Paríža St. Germain či Interu Miláno má na fenomén aktuálnej doby svojský názor. Deťom prístup na sociálne siete zakazuje.

Michal Ďuriš Čítajte viac Trnava si požičala veterána a je to jackpot. Ďuriš vie, kde má byť, tréner však čaká, že sa raz zasekne

Dôvody tohto rázneho rozhodnutia, ktoré si mnoho rodičov detí v tínedžerskom veku nevie predstaviť, objasnil vo svojej poslednej autobiografii s názvom Adrenaline.

„Milujem svoje deti ako nič iné na svete, pre mňa budú vždy na prvom mieste,“ uviedol Ibrahimovič s tým, že milovať potomkov pre neho znamená automaticky aj ochraňovať ich.

„Nemajú dovolené používanie sociálnych sietí, pretože nechcem, aby ich zranili negatívne správy, ktoré by si o mne mohli prečítať. Na mojom Instagrame nie je ani jedna fotka mojich detí a mojej rodiny,“ prezradil ikonický Zlatan.

Szymon Marciniak Čítajte viac Saudi si kúpili hráčov i trénerov a teraz chcú ešte viac. Známemu Poliakovi už šuchocú dolármi za ušami

Zdôraznil, že pôsobenie na sociálnych sieťach ich môže ovplyvniť v drvivej väčšine negatívne a nie pozitívne.

„Budú deti, keď vyrastú, šťastné, že sa v detstve takto ukazujú vo virtuálnom svete? Čo o tom vedia ich rodičia? Moje deti sa samy rozhodnú, keď budú schopné pochopiť nepravdu ktorá sa šíri vo svete sociálnych médií,“ skonštatoval Ibrahimovič.

Odmieta škatuľkovanie v zmysle, že Maximiliana a Vincenta týmto krokom drží v zlatej klietke. „Mám zodpovednosť viesť ich na správnu cestu a oni v nej budú pokračovať, ako chcú, len čo budú môcť po nej kráčať sami,“ doplnil Švéd, ktorý dnes oslavuje 42. narodeniny.

Legendárne hlášky Zlatana Ibrahimoviča Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Unikátne nastavenie, mix zdravého a prehnaného...

Ibrahimovič nedávno pútal pozornosť aj svojou prítomnosťou na zápase Ligy majstrov medzi AC Miláno a Newcastlom United (0:0).

Talianske médiá po ňom informovali o schôdzke medzi bývalým švédskym reprezentantom a majiteľom milánskeho veľkoklubu Gerrym Cardinalem.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac Ronaldo má srdce väčšie ako futbalová lopta. Po jeho krásnych slovách o mame nezostane jedno oko suché

AC Miláno hľadá nového športového manažéra klubu po letnom odchode Paola Maldiniho. Radi by získali osobnosť, ktorá dokáže preniesť svojho bohaté skúsenosti do mladých hráčov a pripraviť ich na tlak sprevádzajúci veľké zápasy v Serie A prípadne Lige majstrov.

Zo stretnutia žiadne definitíva nepadla, ďalšie by sa v súvislosti s jeho možným pôsobením v klube mali uskutočniť v priebehu novembra.

Vtedy a dnes. Najlepšie platení futbalisti 2003/04 Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Pozrite sa, ako sa za 20 rokov zmenili...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Zlatan Ibrahimovič #švédski futbalisti