Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zábery z brutálnej hromadnej bitky. Na vlakovej stanici sa do seba pustili stovky fanúšikov

V sobotu ráno sa na vlakovej stanici v nemeckom Mannheime stretlo približne 200 priaznivcov Borussia Dortmund a 80 fanúšikov Hamburgeru SV. Obe skupiny smerovali na súboje na ihriskách súperov.

17.09.2023 11:08
805739001 Foto:
Napriek komplikáciám dorazili na tribúny štadióna vo Freiburgu tisíce fanúšikov Borussie Dortmund.
debata

Ich hromadnú bitku zachytili bezpečnostné kamery. Chaotickú potýčku plnú pästných súbojov musela polícia rozohnať za použitia obuškov a slzotvorných sprejov. Podľa nemeckých médií sa bitka zaobišla bez zranených.

Oba fanúšikovské tábory boli na ceste na zápasy svojich klubov – tí z Dortmundu mierili do Freiburgu a Hamburčania do Elversbergu. Podľa tlačovej správy tamojšej polície prišlo k bitke potom, čo eskalovali slovné provokácie medzi mužmi.

Potom, čo sa polícii podarilo chaos na stanici rozohnať, pokračovali priaznivci na svoje zápasy. Príslušníci však jeden z vlakov, kvôli podozreniu z narušenia verejného poriadku a ublíženia na zdraví výtržníkmi z Dortmundu, zastavila. Na základe záberov z bezpečnostnej kamery sa polícia snaží identifikovať podozrivé osoby.

800314545 Čítajte viac Francúzi si podali Škriniara: Bol katastrofálny, súperi si užívali jeho pomalosť

Niektorým fanúšikovským organizáciám sa policajný zákrok zrejme nezdal primeraný. „Polícia v Bádensku-Wüttembersku zase robí čudné veci. Náš vlak stojí na ceste do Freiburgu. Polícia žiada všetkých priaznivcov BVB, aby z vlaku vystúpili,“ napísala na sociálnej sieti dortmundská stránka Schwatzelb.

Vlak mieriaci do Freiburgu pokračoval na svojej trase bez futbalových chuligánov. „Fanúšikovia nebudú môcť pokračovať na svojej ceste ani sa zúčastniť zápasu. Po skončení zásahu sa musíte vydať na cestu domov,“ doplnila na Twitteri ďalšia stránka podporujúca Borussiu Dortmund.

Najsledovanejšie futbalistky na sociálnych sieťach Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa počtu sledovateľov...
debata chyba
Viac na túto tému: #Bundesliga #Borussia Dortmund #Hamburger SV