Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Poliaci vykopli renomovaného trénera a teraz naňho pľujú. Vraj sa k ním správal ako k podľuďom a podnárodu

Fernando Santos už nie je trénerom poľských futbalistov. Osudnou sa mu stala prehra v Albánsku. V poľských médiách to má veľkú odozvu.

14.09.2023 11:00
Fernando Santos Foto:
Sklamaný Fernando Santos počas zápasu v Albánsku.
debata (2)

„Pri tom všetkom sme mali trochu pocit, akoby sa k nám správal ako k podľudiam, ako k podnárodu. Stal sa z neho nevrlý muž,“ komentoval Santosov vyhadzov Zbigniew Boniek, slávny Poliak, ktorý svojho času patril medzi najlepších futbalistov na svete.

„Aj keď končíme našu spoluprácu, som vďačný za to, že som viedol poľskú reprezentáciu a želám všetko najlepšie Poľsku a jeho ľuďom, ktorí ma tak dobre privítali,“ to boli zasa slová, ktorými sa Santos rozlúčil s Poľskom .

Podľa Bonieka však ich úprimnosti netreba veriť.

Santosovo funkčné obdobie v Poľsku bolo sériou sklamaní a rozpakov. Poľská reprezentácia je v ešte horšom stave, ako keď ju preberal, no regres nie je podľa poľskej tlače len jeho vinou.

Jozef Majoroš Čítajte viac Ako tréner prejazdil viac ako zarobil. Ľudia majú predsudky. Myslia si, že futbalista, ktorý ukončí kariéru, už nič iné nevie

Fanúšikovia a odborníci sa však sťažovali, že Santos nepristupoval k svojim povinnostiam ako sa má. Nebol vraj poriadne pripravený, nemal znalosti o hráčoch ani plán rozvoja mužstva.

Santos podľa Bonieka nedal Poľsku nič dobré, len ukázal svoje najhoršie črty. Odvolať ho bol „správny krok“, pretože „v tímovom manažmente nastala taktická katastrofa“.

"Veľmi ma to mrzí, lebo nerád niekoho lynčujem. Vážim si Santosa za to, čo dokázal v Grécku a Portugalsku. Bohužiaľ, v Poľsku sme videli jeho najhoršiu stránku. Aj mimo ihriska.

Jeho neúctivé správanie na tlačových konferenciách. Inteligentní ľudia sa vždy chcú prispôsobiť novej situácii a vedieť sa v nej zorientovať," povedal slávny Poliak v relácii „Prawda Futbolu“.

Podľa názoru bývalého prezidenta Poľského futbalového zväzu Portugalčan ignoroval všetko a všetkých naokolo, čo len pokazilo atmosféru a zhoršilo vnímanie Santosa médiami a fanúšikmi.

Chorvátsko, fanúšikovia Čítajte viac Nielen Rumuni majú za ušami. Fašistická vlajka v Rijeke môže vyjsť Chorvátov draho, UEFA už koná

„Pri tom všetkom sme mali trochu pocit, akoby sa k nám správal ako k podľuďom, ako k podnárodu. Stal sa z neho nevrlý človek, ktorý sa neusmieval, ktorý sa skrýval niekde vo svojej izbe, ktorý neodpovedal na obyčajné ahoj,“ doplnil.

Generálny sekretár poľského futbalu Łukasz Wachowski oznámil, že nový tréner má byť zvolený do 20. septembra. Každý očakáva, že to bude niekto z Poliakov. Buď Michał Probierz alebo Marek Papszun.

„Výmena trénera vám otvorí nové perspektívy. Vytvorí novú náladu, bojovnejšiu. Ešte pred pár mesiacmi sa zdalo, že keď máte trénera, môže byť len zo zahraničia. Teraz? Jedine Poliak. Vo futbale sa všetko veľmi rýchlo mení,“ komentoval Boniek.

Poľská reprezentácia odohrá do konca roka štyri zápasy – tri v kvalifikácii (s Faerskými ostrovmi, Moldavskom a Českom) a jeden priateľský (s Lotyšskom).

Hodnotenie Slovákov v zápase s Lichtenštajnskom Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Výkony Slovákov sme zhodnotili známkami od 1 do...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Fernando Santos #poľskí futbalisti #Zbigniew Boniek