Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Škandál v Bukurešti. Kosovo je Srbsko, znelo z tribún a hodinu sa nehralo. Čo na to UEFA?

Utorňajší kvalifikačný zápas o postup na ME 2024 v Bukurešti medzi Rumunskom a Kosovom sa skončil s hodinovým oneskorením.

13.09.2023 08:49
Kosovo Foto:
Transparent s nápisom Kosovo je Srbsko na štadióne v Bukurešti počas zápasu Rumunsko - Kosovo.
debata (29)

Arbitri ho v 18. min prerušili, pretože domáci fanúšikovia vyvesili transparent na podporu Srbska a pridali urážlivé skandovanie na adresu súpera.

Kosovčania zišli z ihriska a tribúny sa snažil upokojiť domáci kapitán Nicolae Stanciu. Provokujúcich priaznivcov požiadal, aby transparent zvesili a prestali s nešportovými prejavmi.

Rumunsko patrí medzi päť členov Európskej únie, ktoré neuznávajú nezávislosť Kosova. V tejto skupine je aj Slovensko, Grécko, Cyprus a Španielsko.

Rumunskú futbalovú federáciu teraz čaká vyšetrovanie od UEFA na základe porušenia predpisov o zákaze deklarovania politických stanovísk na štadiónoch.

04. Milan Škriniar Čítajte aj Calzonovi čoraz viac rozumieme, myslím, že aj fanúšikom sa teraz náš futbal viac páči. Čo zaželal Škriniar spoluhráčom pred rozchodom?

Domáci napokon gólmi v záverečnej desaťminútovke zvíťazili 2:0. V I-skupine sú s 12 bodmi na druhom mieste s dvojbodovou stratou na Švajčiarsko. Kosovo je v tabuľke predposledné so štyrmi bodmi, získalo o dva viac ako Andorra.

Načítavajú sa športové výsledky...
Toto sú najobávanejší ultras na svete Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Sparta Praha (Česko)
Sparta Praha sa ako...
29 debata chyba
Viac na túto tému: #rumunskí futbalisti #kosovskí futbalisti