Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rebríček najlepších klubov sveta: Slovan zažíva voľný pád, Trnava si rapídne polepšila

Anglický majster, víťaz pohára aj šampión Ligy majstrov Manchester City je lídrom najnovšieho rebríčka najlepších svetových futbalových klubov podľa Medzinárodnej organizácie pre históriu a štatistiku (IFFHS).

12.09.2023 14:07
SR Bratislava šport futbal EL play off 1 Slovan... Foto: ,
Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss a jeho zverenci.
debata

V rebríčku zverejnenom v utorok na webe IFFHS klesol jeho vlaňajší líder Real Madrid na druhé miesto, tretia pozícia ostala nezmenená a patrí brazílskemu Flamengu.

IFFHS pripravila najnovší ranking na základe výsledkov dosiahnutých medzi 1. septembrom minulého roku a 31. augustom tohto roku. A medzi viac ako štyrmi stovkami mužstiev sú aj dva slovenské kluby.

Slovan Bratislava a Spartak Trnava si počas júla a augusta vybojovali právo účasti v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy a aj vďaka tomu im patrí miesto v rebríčku.

Francesco Calzona Čítajte viac Nemáme radšej slovenských trénerov? Po jalovom štarte prišiel čas na pochvalu. Calzona však nemá vyhraté, preverí ho najťažší žreb

Slovenskému futbalovému majstrovi z Tehelného poľa patrí 255. miesto a v porovnaní s vlaňajškom si tak belasí pohoršili o 30 miest.

Naopak, na vzostupnej dráhe sú hráči trnavského Spartaka. Aktuálne im patrí 303. pozícia a zlepšili sa o 143 miest. Obaja slovenskí účastníci konferenčnej ligy odštartujú svoje účinkovanie v nej 21. septembra. Slovan privíta na domácej pôde KÍ Klaksvík a Spartak Trnava sa predstaví na štadióne Ludogorca Razgrad.

Hodnotenie Slovákov v zápase s Lichtenštajnskom Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Výkony Slovákov sme zhodnotili známkami od 1 do...
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #FC Spartak Trnava #rebríček klubov