Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bola jednou z najlepších futbalistiek v krajine. Reprezentantka neprežila pád z útesu, mala 26 rokov

Výlet so spoluhráčkami sa skončil tragicky. Vo veku 26 rokov zomrela po páde z útesu Violeta Mitulová, moldavská futbalová reprezentantka.

09.09.2023 16:58
Violeta Mitulová Foto:
Violeta Mitulová v drese Moldavska na snímke zo septembra 2021.
debata (3)

Obrankyňa hrala od jari za islandský klub UMF Einherji. Podľa tamojších médií dostala polícia hlásenie o páde ženy z útesu v prístave Vopnafjördur. Privolaní záchranári jej už nedokázali pomôcť. Svedkami nešťastia boli aj Mitulovej spoluhráčky, s ktorými sa vybrala na turistiku.

Moldavská futbalová federácia (FMF) vyjadrila pozostalým úprimnú sústrasť. „Smrť našej futbalovej reprezentantky nás veľmi zasiahla. Sme hlboko zarmútení,“ píše sa vo vyhlásení FMF.

Olga Carmonová Čítajte aj Rozhodla o titule majsteriek sveta, po zápase ju čakala zdrvujúca správa. Kapitánke Španielok zomrel otec

V reprezentačnom drese odohrala 40 zápasov a považovali ju za jednu z najlepších moldavských hráčok.

Islandský klub si Mitulovú pripomenul na webovej stránke. Jej náhla smrť členov UMF Einherji šokovala.

„Violeta hrala kľúčovú úlohu v našom tíme od svojho jarného príchodu. Bola dobrosrdečná, ambiciózna a vždy mala úsmev na tvári. V takom tragickom čase neexistujú slová ani činy, ktoré by mohli zahojiť ranu, ktorá zostala po strate,“ píše celok s tým, že urobí všetko, aby zmiernil bolesť smútiacej rodiny a priateľov.

679749565 Čítajte aj Nohavičky dole, dokážte, že ste ženy. Futbalistkám pred MS kontrolovali pohlavie. Zvrátené a ponižujúce, vravia

Klub zriadil zbierku pre pozostalých futbalistky. Ďalšie islandské tímy usporiadali charitatívny zápas.

Na klubovej úrovni hrala v Španielsku a v Taliansku, predtým sa tešila z moldavského a rumunského titulu s Algou Tiraspoľ, resp. Vasasom Femina.

Najsledovanejšie futbalistky na sociálnych sieťach Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa počtu sledovateľov...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Violeta Mitulová