Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Škandál po finále MS. Šéf španielskeho futbalu na pódiu bozkával dievčatá, nie všetkým sa to páčilo. Príde o miesto?

Luisa Rubialesa, prezidenta Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF), kritizujú médiá za bozkávanie španielskej futbalistky Jenni Hermosovej počas pozápasových osláv Majstrovstiev sveta vo futbale žien.

21.08.2023 19:56
Luis Rubiales Foto:
Luis Rubiales bozkal aj Aitanu Bonmativú.
debata (2)

Španielky v nedeľu porazili Angličanky a získali titul v Sydney. Rubiales bol jedným z predstaviteľov FIFA na pódiu, ktorý oslavoval víťazstvo tímu po tom, čo dostali svoje medaily.

Kým každej druhej Španielke po získaní zlatých medailí vtisol bozk na líce, stredopoliarku Hermosovú pobozkal na pery.

Neočakávaný čin vyvolal rozsiahlu reakciu v Španielsku a na celom svete.

"Rubiales má moc nad Hermosovou a rozhodol sa ju jednostranne a uprostred javiska pobozkať na ústa. Je to súčasť kultúry, v ktorej sa môžeme jeden druhého dotýkať,“ uviedol jeden z príspevok na Twitteri.

Niektorí jeho čin označili za „sexuálne zneužívanie“ a vyzvali FIFA, aby zakročila a podnikla kroky proti Rubialesovi.

Hermosová na Instagrame vyjadrila svoje znepokojenie nad incidentom. Podľa príspevku od španielskej novinárky Irati Vidaovej Hermosová povedala: „Hej, nepáčilo sa mi to, eh.“

Podľa správ miestnych médií však vo vyhlásení RFEF po španielskom víťazstve Hermosová uviedla, že bozk bol „spontánnym vzájomným gestom“.

Videá a obrázky na sociálnych sieťach tiež ukázali, že Rubiales sa drží za ruky s ostatnými hráčkami a bozkáva španielsku futbalistku Olgu Carmonovú na líce, keď oslavuje víťazstvo Španielska nad Anglickom.

Rubiales obhajoval svoje činy s Hermosovou a pre španielske rádio Marca povedal, že išlo o „dvoch ľudí, ktorí si prejavovali menšiu náklonnosť“.

Krásne partnerky hviezdnych svetových futbalistov Fotogaléria - 61 fotiek Všetky fotky
Medzi najslávnejšie futbalové páry sme zaradili...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #Luis Rubiales