Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Artmedia bola futbalový zázrak vďaka Kmotríkovi. Sponzori sa do Prešova pohrnú, keď uvidia štadión, vraví šéf Tatrana

Po rozhodcovskej kariére sa vydal na funkcionársku. Sedem rokov bol Ľuboš Micheľ (55) šéfom medzinárodného oddelenia v ukrajinskom klube Šachtar Doneck, ktorý za jeho pôsobenia vyhral Pohár UEFA. Manažérske skúsenosti nabral aj ako viceprezident a riaditeľ futbalu v gréckom PAOK Solún.

09.08.2023 05:38
Lubos Michel a Futbal Tatran Arena Foto:
Šéf Tatrana Prešov Ľuboš Micheľ verí, že Prešovčania budú na nový štadión hrdí.
debata (12)

Aktuálne je šéfom Tatrana Prešov, ktorý sa pokúša prebojovať späť do najvyššej súťaže. Tú by si chcel zahrať už na novom štadióne, ktorého výstavba sa pohla po dlhých rokoch čakania.

„Vlani sme išli do druhej ligy ako nováčik a do poslednej chvíle sme bojovali o postup. Košice však boli silným súperom. Verím, že tento rok nám postup neujde,“ vraví.

Mužstvo ste v lete posilnili o skúsených hráčov a zmenil sa aj tréner. Mareka Petruša vystriedal Peter Hlinka. Je tím silnejší ako vlani?

Všetko zlé je na niečo dobré. V prvom rade som veľmi spokojný, že sme zostali na štadióne v Ličartovciach. Ak by sme mali hrať opäť v Poprade, na ligu by chodilo možno 200 divákov.

Video

Čo sa týka kádra, chceli sme mužstvo oživiť príchodom skúsených, ale aj mladších hráčov. Minulý rok nám chýbalo viac dynamiky.

V závere vlaňajšej sezóny sme doplatili na to, že mužstvo bolo trochu prestarnuté. Chlapcom, ktorí mali viac ako 35 rokov, došiel dych. Práve to bol jeden z rozhodujúcich faktorov záverečnej fázy.

Tentoraz vám to nehrozí?

Hráči ako Patrik Šimko, ktorý odohral desať rokov v českej prvej lige za Slovácko, Richard Župa, Mihajilo Popovič, Boris Gáll či Jakub Rakyta by mali byť pre nás oživením.

Veľa si sľubujeme aj od dvojice hráčov z Afriky, od ktorých očakávame dynamiku. Káder je dobre vyskladaný a vekový priemer sa znížil. Verím, že sa to prejaví na väčšej rýchlosti.

Museli ste v porovnaní s minulým rokom navýšiť rozpočet?

Práveže nie. Trochu ma to aj prekvapilo. Prišli k nám hráči z lepších mužstiev, ktorých bolo potrebné zaplatiť, ale vykompenzovali sme to mladšími chlapcami, ktorí nie sú ekonomicky takí nároční. Rozpočet je rovnaký ako vlani.

FTA vizual2 Čítajte viac Cenou sa priblížil Košiciam, bude však o úroveň nižšie. Futbalový štadión v Prešove začali rekonštruovať. Kedy bude hotový?

Vnímate väčší záujem od sponzorov o prešovský futbal aj v súvislosti so začiatkom výstavby nového štadióna?

Myslím si, že sa to zintenzívni, keď sa objavia prvé črty štadióna. Najväčším impulzom pre sponzorov bude práve to, že sa Tatran po rokoch vráti domov.

Štadión bude moderný a chýbať na ňom nebudú ani skyboxi. Pochodil som obrovské množstvo štadiónov, ale nemusíme pre inšpiráciu chodiť ďaleko.

Videl som, aká skvelá atmosféra bola v Košiciach na zápase so Slovanom. Vytvorili tam skvelé podmienky a ľudia si potom cestu na štadión nájdu.

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľuboš Micheľ #Futbal Tatran Aréna (FTA)