Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rozprávková ponuka od Arabov? Ferencváros bol viac! Čerčesov sa vrátil aj k facke od Slovana a odplate za rok 1992

Po minulotýždňovej zahanbujúcej domácej prehre 0:3 s faerským Klaksvíkom v odvete 1. predkola Ligy majstrov prezidentovi Ferencvárosu Gáborovi Kubatovovi došla trpezlivosť a prepustil ruského trénera Stanislava Čerčesova.

25.07.2023 19:46
Stanislav Čerčesov Foto:
Stanislav Čerčesov.
debata (3)

S odstupom niekoľkých dní poskytol skúsený kouč rozhovor pre maďarský denník Nemzeti Sport.

Vyjadril sa v ňom aj k spôsobu ukončenia spolupráce, o ktorom písali ruské médiá. Podľa nich si ho šéf klubu Kubatov k sebe zavolal po zápase a Čerčesovovi oznámil, že tím ďalej nevedie.

9 Fradi Čítajte aj Maďari vyplakávali za vyhodeným trénerom Ferencvárosu. Kopnutie do Slovana nemohlo chýbať

„Stalo sa to presne tak! Išiel som do jeho boxu, kde mi povedal, že už spolu nepracujeme. Vzal som to pokojne. Vypočul som si ho, akceptoval jeho rozhodnutie a potom som odišiel z miestnosti,“ povedal niekdajší tréner ruskej reprezentácie s tým, že odvtedy sa s Kubatovom nerozprával.

„Z mojej strany by bolo múdrejšie, keby sme sa na to vyspali a rozobrali nevydarený zápas. Ale to sa nestalo,“ priznal Čerčesov, ktorý sa však na Ferencváros nehnevá.

Ferencváros Čítajte aj Rusi, domov, kričali fradisti, zatiaľ čo legenda ronila slzy. Maďari riešia dôvody „úbohosti“, na pretrase sú aj cudzinci

„Nepopieram, že ma rozhodnutie klubu prekvapilo. Druhou otázkou je, že predtým sme prehrali s Karabachom, na domácom ihrisku sme podľahli veľkému rivalovi Slovanu Bratislava, 0:3 Paksu v Groupama Aréne alebo v Maďarskom pohári tímu Iváncsa, no aj tak ma nevykopli.

Teraz sme utrpeli prehru s Klaksvíkom, bolo to nevydarené stretnutie, ale ktovie, nie je vylúčené ani to, že v Európskej konferenčnej lige by sme mohli postúpiť aj do finále,“ zamyslel sa odkazujúc na minulú sezónu, v ktorej napokon slovenského majstra v odvete na Tehelnom poli zdolal trojgólovým rozdielom.

Scenár zápasu s Klaksvíkom ho prekvapil a doteraz nevie, aký bol dôvod tvrdej prehry. „Zvyčajne by som sa pustil do analýzy ešte v ten večer, ale nevidel som v tom zmysel.

Možno si ten zápas niekedy pozriem znovu a rozoberiem. Vedel som, že nás čaká ťažká odveta, videl som, aký je Klaksvík jednotný, ale takýto výsledok som nečakal.“

Stanislav Čerčesov Čítajte aj Škandalózna prehra, v Budapešti sa trieskalo dverami. Na vyhadzov ruského trénera nečakali ani do rána

K Slovanu vrátil aj v súvislosti s fanúšikmi. Tí prehru s Klaksvíkom niesli ťažko a z tribún žiadali odchod trénera.

„Musím to akceptovať, nikdy som s fanúšikmi Ferencvárosu nemal problém a nehnevám sa ani teraz. Snáď nezabudnú, že sme vyhrali šesťkrát za sebou derby proti Újpestu a praví fanúšikovia si zrejme spomenú aj na to, že sme sa Slovanu revanšovali za to, čo sa stalo desaťročia predtým,“ pripomenul konfrontáciu v roku 1992 na Tehelnom poli s výtržnosťami hostí a razantnou reakciou slovenskej polície.

Futbalisti Slovana vtedy vyhrali jednoznačne 4:1, o 30 rokov sa tento výsledok zrodil v Bratislave opäť, no v prospech maďarského tímu.

Čoskoro 60-ročný rodák z Alagiru objasnil aj špekulácie o rozprávkových ponukách, ktoré odmietol v prospech maďarského majstra. Cez agenta všetkým záujemcom odkázal, že je hlavný tréner Ferencvárosu.

„Pýtali sa na mňa zo Saudskej Arábie, ponúkali mi taký plat, že z desiatich trénerov by naň prikývli deviati. No pre mňa znamenalo Fradi viac!“

Reakcie na kolaps Ferencvárosu v Lige majstrov Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Jedna z legiend oľutovala, že na zápas vzala...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Ferencváros Budapešť #Stanislav Čerčesov