Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Cenou sa priblížil Košiciam, bude však o úroveň nižšie. Futbalový štadión v Prešove začali rekonštruovať. Kedy bude hotový?

Vizualizácia Futbal Tatran Arény. Foto: TASR
FTA vizual1 Vizualizácia Futbal Tatran Arény.

Začiatok výstavby pribrzdili aj konania na Protimonopolnom úrade, ktorý preveroval žiadosti o stanovisko od mesta Prešov, samosprávneho kraja, SFZ a FNŠ.

„Boli to viac-menej slovné upresnenia. Nič zložité,“ mienil Mochnacký. Úrad napokon koncom mája vydal kladné stanovisko k financovaniu výstavby s vyhlásením, že nejde o nepovolenú štátnu pomoc.

SR Košice šport futbal FL FC letná príprava štart KEX Čítajte viac V Slovane bol nepotrebný, Košiciam má pomôcť k záchrane. Nováčik z východu má na lane ďalšie dve posily

Kováčik: Máme aj plán B

Prezident zväzu Ján Kováčik je z pohľadu dokončenia FTA a organizovania ME do 21 rokov optimistom.

"Vychádzame z toho, že prešovský štadión by mal byť dostavaný do konca roka 2024. Mám informáciu, že súťaž je ukončená a v dohľadnej dobe by mali začať s prípravou.

Musíme mať aj plán B. Keby Prešov nebol dokončený a aj v prípade, keby na niektorom štadióne vznikol problém," uviedol Kováčik pre oficiálny web zväzu.

SR Futbal FL 6. kolo udržanie Zlaté Moravce Michalovce NRX Čítajte viac Slovák po polroku v kráľovstve: Nepoznajú smerovky a neriešia, kto je bohatý a kto chudobný. Ale preplatia všetko a každého

Okrem Prešova a Košíc sa má šampionát odohrať aj na štadiónoch v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Dunajskej Strede a Nitre.

Kompetentní veria, že nenastanú žiadne nepredvídané okolnosti, ktoré by mohli organizovanie významného medzinárodného turnaja ohroziť.

V Prešove ale zdôrazňujú, že v minulosti mali viaceré veľké krajiny problém pripraviť sa na podobné podujatia.

„Štadión musí byť dokončený v plnom rozsahu a musí prejsť zaťažkávajúcimi skúškami a celým posúdením UEFA. Daný termín, koniec roka 2024, je veľmi dôležitý preto, aby štadión dostal certifikáciu UEFA na usporiadanie takéhoto turnaja,“ povedal v rozhovore pre Sportnet primátor Prešova František Oľha.

Slovensko, futbal Čítajte viac Ktorým Slovákom najviac vzrástla cena? Jednej z opôr štvornásobne! Chce ju popredný klub Premier League

Štadión sa má stať po dokončení domovským stánkom Tatrana Prešov, ktorý aktuálne pôsobí v druhej najvyššej súťaži.

Tretie najväčšie mesto Slovenska sa tak konečne po dlhých rokoch dočká dôstojného futbalového štadióna.

Košická futbalová aréna (KFA) Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Takto bude vyzerať KFA po kompletnej dostavbe.
debata chyba
Viac na túto tému: #Futbal Tatran Aréna (FTA)