Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Lobotka: V Španielsku bolo pokojnejšie. V Neapole idem do obchodu, keď je to vopred zorganizované

V čom je rozdiel?

Neapolský klub má vyššie ambície. Prostredie, v ktorom sa teraz pohybujem, kladie väčšie nároky. Ľudia sú tu emotívnejší a temperamentnejší, pre nich je futbal náboženstvo, milujú ho, vkladajú doň všetku energiu. Vo Vigu bol život pokojnejší, mohol som sa vybrať bez problémov do mesta, nakúpiť do obchodu. V Neapole to také jednoduché nie je.

Ako to riešite? Nenakupujete?

Občas sa do obchodu vyberiem, ale je to vopred zorganizované. Vedia, že prídem. Nakupujem vždy v čase, keď je v obchode málo ľudí. Častejšie si dám nákup doviezť domov.

Chodíte aj do mesta?

Teraz už ani nie. Najmä nevyhľadávam miesta, kde sa koncentruje veľa ľudí. Už to tu poznám, chodím tam, kde viem, že bude málo ľudí a budem mať trochu súkromia.

maradona, hamšík, neapol Čítajte viac Priamo z Neapola: Hamšík má špeciálny kútik. Dočkal sa pocty, akú nemá inde na svete

Máte svoje obľúbené miesta v Neapole?

Nemám nič špeciálne. Bývam neďaleko Neapola, v tichej a pokojnej časti, blízko sú pláže, keď je pekné počasie, rád si tam idem posedieť, dať kávu. Vyhovuje mi to, som tu spokojný. Mám na skok do tréningového centra klubu, žijú tu aj viacerí moji spoluhráči. Našiel som si tu kamarátov, poznám majiteľov neďalekých reštaurácii, občas sa tam vyberiem.

Neapol láka turistov z celého sveta. Žijete tu už viac ako tri roky. Boli ste sa pozrieť napríklad na Vezuv?

Na Vezuve som ešte nebol. Presne tam sa premelú masy ľudí. Ale musím povedať, že keď som prišiel, vypukla pandémia a nemohli sme chodiť nikam. Potom sme mali každý tretí deň zápas, keď sme mali náhodou trochu voľna, využíval som ho inak.

03. Neapol titul Čítajte viac Šok v Taliansku: Pripravovalo sa to už dlho, naznačil tréner majstrovského Neapola odchod

Pred časom ste sa stali spolumajiteľom podbrezovského klubu. V aktuálnom ročníku obsadil ako nováčik štvrté miesto. Robil vám radosť?

Keď sme práve nehrali, sledoval som v Neapole skoro všetky ligové stretnutia Podbrezovej. Robila mi radosť spôsobom hry, o ktorý sa usilovala. Nie všetko vždy vyšlo, objavili sa aj chyby. Potešili ma posledné výkony na Slovane i s Dunajskou Stredou. Možno zopár zápasov nezvládla, ale hráči sa vždy snažili tvoriť, hrať futbal. Výkonnostne sa neposunú dopredu, keď budú len brániť a odkopávať loptu. To by nebola cesta.

Keď prídete domov, na čo sa môžu v Podbrezovej tešiť?

Priveziem im scudetto… (smiech) Vždy, keď mám šancu, rád sa v Podbrezovej zastavím. Verím, že to stihnem aj teraz, hoci to bude trochu komplikované, čakajú má reprezentačné povinnosti a zápasy, o ktorých sme hovorili. A rád by som išiel aj na dovolenku, už sa na ňu teším.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Serie A #SSC Neapol #Stanislav Lobotka #slovenská futbalová reprezentáca