Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Lobotka: V Španielsku bolo pokojnejšie. V Neapole idem do obchodu, keď je to vopred zorganizované

V Neapole sa vraví, že tréner Luciano Spalletti by mal o niekoľko dní na lavičke SSC skončiť. Vy ste boli jedným z hráčov, na ktorých staval. Myslíte si, že by sa zmenila aj vaša pozícia v tíme, ak by odišiel?

Tieto otázky sa budú ešte len riešiť. Zaregistroval som tieto hlasy, ale sezóna sa ešte neskončila, nezaoberám sa tým. Čo viem, zmluvu má ešte aj na rok 2024, takže to beriem stále ako špekulácie.

Ako Spalletti ovplyvnil vašu kariéru?

Nehrával som a on mi dal šancu. Po jeho príchode do Neapola sa mnohé zmenilo. Zažil som najlepšiu sezónu v kariére, čo, samozrejme, podčiarkuje najmä zisk titulu.

Ste jeho obľúbencom, funguje to aj naopak?

Uznávam ho. Môj futbalový život zmenil o 180 stupňov. Opäť som mal radosť z futbalu. Trénoval veľké kluby a dosiahol viaceré úspechy. Vie presne, čo chce s mužstvom hrať. Vie motivovať hráčov, vyžmýkať z nich aj posledné sily a tým stupňovať ich výkon. Ale nejde len o neho. Má aj výborných asistentov, navzájom sa dopĺňajú, tvoria silný tím. Dal mi veľkú dôveru, pomohlo mi to. Usiloval som sa mu ju vrátiť a nesklamať ho.

Stanislav Lobotka s trénerom Neapola Lucianom... Foto: Profimedia
Lobotka a Spalletti Stanislav Lobotka s trénerom Neapola Lucianom Spallettim.

Máte za sebou náročnú sezónu s množstvom zápasov v lige, pohári, v európskej súťaži… Necítite únavu?

Som unavený. Nielen fyzicky, ale aj mentálne. Program sme mali nahustený, aj preto, že v novembri a decembri boli majstrovstvá sveta. Prirodzene, voľno sme ani vtedy nemali. Trénovali sme a hrali prípravné zápasy. V sezóne sme celý čas bojovali o titul, nemohli sme si dovoliť zaváhať. Keď sme už mali náskok, všetci nám to pripomínali, čakali, že nebudeme strácať body. Tlak bol stále enormný.

Po ligovej sezóne vás ešte čaká zraz reprezentantov a dva kvalifikačné zápasy. Všetci očakávajú, že budete patriť medzi najlepších a potiahnete tím…

Takto sa na to nepozerám. Môžem byť aj najhorší na ihrisku, nebude ma to trápiť – pokiaľ vyhráme oba zápasy, bude úspešné mužstvo… Nezaoberám sa očakávaniami iných. V národnom drese chcem vydať zo seba vždy všetky sily a schopnosti, ktoré mám. Nejaká rezerva na tieto zápasy mi ešte zostane. (smiech)

Reprezentácia nastúpi dva razy vonku – na Islande a v Lichtenštajnsku. Budete spokojný len s plným bodovým ziskom?

To by bola ideálna situácia. Verím, že zápasy zvládneme. Ale najmä na Islande to bude náročné stretnutie. Island, Bosna a my budeme bojovať o postupové miesto v skupine. Lichtenštajnsko? Už sme sa neraz presvedčili, že nie je jednoduché sa presadzovať proti tímom, ktoré hlboko bránia. Nielen my s tým máme problém.

Stanislav Lobotka pôsobí v SSC Neapol od... Foto: SITA/AP, Gregorio Borgia
Stanislav Lobotka Stanislav Lobotka pôsobí v SSC Neapol od januára 2020.

Ako si najlepšie oddýchnete?

Pre mňa je najlepší relax, keď sa vyberiem na dobrý obed, na kávu, strávim čas s priateľmi. Nemusím robiť nič mimoriadne, niekedy mi dobre padne, keď si aj cez deň na chvíľu pospím.

Koľko spíte po náročnom zápase?

Vtedy veľmi málo. Po zápase nemôžem zaspať. Často sa mi to podarí len na tri-štyri hodiny. Usilujem sa to potom dohnať a zdriemnuť si aj cez deň. Keď mám optimálny režim, spím asi deväť hodín.

Ako sa vám žije v Neapole, ktorý je dosť špecifický?

Som spokojný, južanský spôsob života som zažil už v predchádzajúcom pôsobisku v Celte Vigo, vyhovuje mi.

Dá sa Vigo porovnať s Neapolom?

To úplne nie.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Serie A #SSC Neapol #Stanislav Lobotka #slovenská futbalová reprezentáca