Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Škandál Barcelony kvôli zdravici Rusku. Zarazený Lewandowski. Nemorálny čin, tvrdia Ukrajinci

Futbalisti španielskeho klubu FC Barcelona Alejandro Baldé a Sergi Roberto sa postarali o škandál, keď v nakrútenom videu ďakovali fanúšikom v Rusku.

22.05.2023 16:10
Robert Lewandowski Foto: ,
Robert Lewandowski.
debata (12)

Video dvoch barcelonských hviezd sa objavilo na instagramovom konte spoločnosti Okko Sport, ktorá je hlavným vysielateľom španielskej La Ligy v Rusku.

„Čoskoro sa znova uvidíme. Aj vy ste súčasťou nášho úspechu. Ďakujeme vám za podporu a vašu energiu,“ odkázali Baldé a Robert ruským fanúšikom.

Postoj týchto španielskych hráčov rozhneval generálneho riaditeľa ukrajinského klubu Šachtar Doneck Serhija Palkina, ktorý vo vyhlásení na klubovom webe uviedol.

„Ukrajinský futbalový klub Šachtar vyjadruje svoje rozhorčenie nad zverejneným videoodkazom hráčov Barcelony Alejandra Baldého a Sergiho Roberta. Považujeme to za netolerovateľný a jednoducho nemorálny čin. Dúfame, že FC Barcelona si je vedomý toho, že ich podpora krajine akou je Rusko je v súčasnosti úplne neprijateľná. Očakávame, že klub uzná svoju chybu a v budúcnosti sa podobným situáciám vyhne.“

Bazilej - Slovan Čítajte viac Svetlica mu takmer vzala zrak, kamión život. Hviezda Slovana po oslavách titulu zrejme mieri do Ruska

Aj hviezdneho poľského kanoniera Roberta Lewandowského zarazilo konanie spoluhráčov. Poľsko patrí od vypuknutia vojny k najväčším podporovateľom napadnutej Ukrajiny.

Samotný Lewandowski viackrát verejne odsúdil konanie Ruska a vyzval na podporu Ukrajiny. Tvrdí, že sa bol osobne spýtať predstaviteľov FC Barcelona, či je to oficiálny postoj klubu, ale údajne dostal odpoveď, že nie.

Video
Oslavy majstrovského titulu Slovana Bratislava. / Zdroj: TASR

„Mierne povedané, táto nahrávka ma prekvapila. Pýtal som sa na to a bolo mi povedané, že nejde o oficiálny postoj FC Barcelona,“ povedal Lewandowski pre poľský web Interia Sport a vzápätí sa to snažil vysvetliť:

„Vyhlásenie vzniklo pri stretnutí s médiami, v takýchto situáciách veľakrát netušíte, s kým vlastne hovoríte. Tým to však rozhodne neospravedlňujem. Evidentne to niekto nedomyslel, nebolo to správne ošetrené a vo výsledku to dopadlo veľmi zle. Pokiaľ viem, klub sa chystá v reakcii na túto situáciu podniknúť právne kroky.“

Slovák s hviezdami: jedenástka 34. kola La Ligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
V jednej zostave s top svetovými hviezdami?...
12 debata chyba
Viac na túto tému: #fc barcelona #Robert Lewandowski #vojna na Ukrajine