Divočina v Dunajskej? Penalta v nadstavení slávneho derby rozpútala peklo, padlo sedem červených

Nielen šláger najvyššej slovenskej súťaže DAC - Slovan sprevádzali chaotické scény. Divoký záver zažila aj argentínska liga, konkrétne duel medzi rivalmi River Plate a Bocou Juniors (1:0).

09.05.2023 10:38
Miguel Merentiel Foto: ,
Miguel Merentiel (Boca Juniors) v závere vyostreného zápasu proti River Plate.

Domáci rozhodli o svojom triumfe v „superklasike“ gólom z penalty v nadstavení a potom sa stupňovala nervozita, ktorá vyústila do udelenia siedmich červených kariet.

River Plate je jasný líder najvyššej argentínskej súťaže a svoj náskok ešte zvýšil po cennom triumfe nad Bocou.

slovan, dunajská Čítajte aj Maďari riešia slovenský nacionalizmus: v pekle vítali slovanistov zapaľovačmi, kričali „na Slovensku po slovensky“

V 93. minúte o tom rozhodol zásah Miguela Borju z pokutového kopu. Hádky a potýčky medzi hráčmi oboch tímov vyvrcholili v pätnástej minúte nadstavenia, keď arbiter Dario Herrera udelil červené karty trom hráčom z každého tímu a navyše aj trénerovi hostí Jorgemu Almironovi.

Pozrite si zostrih:

Rivalita medzi River Plate a Bocou Juniors je v Argentíne legendárna.

Z obáv pred násilnými stretmi je v súčasnosti účasť fanúšikov hostí na zápasoch tamojšej najvyššej súťaže až na striktne posudzované výnimky zakázaná, uviedla agentúra DPA.

Najdrahší futbalisti + najcennejší Slováci a Čech Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Za najdrahších futbalistov sveta aj naďalej...
Viac na túto tému: #River Plate #Boca Juniors