Pred finále pohára lietali stoličky. Po ňom sa z trofeje tešil Real Madrid

Futbalisti Realu Madrid sa stali po dvadsiaty raz víťazmi Španielskeho pohára. V sobotňajšom finále Copa del Rey zdolali na štadióne v Seville Osasunu Pamplona 2:1 vďaka dvom gólom Brazílčana Rodryga.

07.05.2023 06:15
Spain Soccer Copa del Rey Final Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid (s trofejou Luka Modrič) získali Španielsky pohár po jubilejný dvadsiaty raz.

Pre Real je to prvý triumf v Španielskom pohári od roku 2014. Hráči Osasuny neuspeli ani v druhom finále, v roku 2005 podľahli „býci“ v boji o cennú trofej sevillskemu Realu Betis.

„Biely balet“ sa ujal vedenia už v 2. minúte, keď sa po krídelnej akcii Viniciusa Juniora presadil jeho krajan Rodrygo. V 58. minúte vyrovnal Lucas Torro, no Real napokon potvrdil úlohu favorita. V 70. minúte strelou zblízka rozhodol Rodrygo.

10 Dunajská Streda, Slovan Čítajte viac Dunajská Streda - Slovan: Keď si Fico s Orbánom dohadujú vládu v Bratislave, viem, že vojna z toho nebude

Ešte pred finále prišlo v uliciach Sevilly k ostrým stretom medzi fanúšikmi oboch klubov, pri ktorých musela zasahovať polícia. Ako to tam vyzeralo si pozrite v nasledujúcom vi­deu:

finále Španielskeho pohára:
Real Madrid – Osasuna Pamplona 2:1 (1:0)
Góly: 2. a 70. Rodrygo – 58. Torro, ŽK: Militão, Vinícius Júnior, Valverde, Courtois – David García, Barja
Real: Courtois – Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga – Valverde, Tchouaméni (69. Rüdiger), Kroos (82. Modrić) – Rodrygo (89. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior.
Osasuna: Herrera – Peña (75. Rubén García), Aridane, David García, Cruz – Moncayola, Torro (96. Ibanez), Gómez (86, Kike Garcia) – Oroz, Budimir (70. Ávila), Ezzalzouli (75. Barja).

Najdrahší futbalisti Dunajskej Stredy a Slovana Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
V hre miliónov má navrch obhajca titulu ŠK...
Viac na túto tému: #Real Madrid #Španielsky pohár #Rodrygo