Sprcha zo šampanského i zlaté konfety. Slováci pomohli Slavii k zisku pohára v derby so Spartou

Futbalisti Slavie Praha sa stali siedmykrát v ére samostatnosti víťazmi Českého pohára. V stredajšom finále na Letnej zdolali mestského rivala Spartu 2:0. Z trofeje sa tešia aj dvaja slovenskí legionári v tíme "zošívaných" Ivan Schranz a Jakub Hromada.

03.05.2023 21:33
Slavia Praha Foto:
Radosť futbalistov Slavie Praha po jednom z piatich gólov v bránke Jablonca.

Derby pražských „S“ rozhodlo o držiteľovi pohára po 21 rokoch a iba druhýkrát v samostatnej histórii ČR.

Slaviu dostal v 59. minúte do vedenia David Douděra, ktorý sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte a poslal ju nechytateľne k vzdialenejšej žrdi.

O päť minút neskôr si dal nešťastne vlastný gól obranca Sparty Filip Panák. Jeho tím už nedokázal zápas zdramatizovať, aj preto, že v závere trafil dvakrát žrď.

Slovan, fanúšikovia Čítajte viac Od frustrácie podpálili transparent. Nahnevaní fanúšikovia Slovana sa vybúrili na hasičoch, tých museli hospitalizovať

„Rudí“ tak neuspeli v druhom pohárovom finále za sebou, vlani podľahli Slovácku.

V zápase sa predstavili štyria Slováci. Schranz odohral za Slaviu 86 minút, Hromada nastúpil až v závere.

V drese Sparty sa predstavil v základnej zostave Lukáš Haraslín, ktorý hral do 60. minúty, v 80. minúte prišiel na ihrisko Adam Goljan.

Slavia okrem víťaznej prémie 1,5 milióna českých korún získala aj istotu štartu v 3. predkole Európskej ligy UEFA. V prípade, že vyhrá aj najvyššiu domácu súťaž, miestenka do EL prejde na druhý tím tabuľky.