Mladí Slováci vyhrali turnaj v Turecku. V boji o trofej im stačil jeden gól

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v záverečnom zápase sústredenia v Turecku nad Severným Macedónskom 1:0 a vyhrali turnaj Antalya Cup 2023.

28.03.2023 20:33
SR do 21 rokov. Foto:
Futbalisti slovenskej dvadsaťjednotky pred zápasom so Severným Macedónskom.

Víťazný gól strelil v 66. minúte Dominik Veselovský po akcii, ktorú po pravej strane odštartoval Adrián Kaprálik. Po jeho centrovanej lopte na zadnú žrď si Veselovský loptu spracoval a rozhodol.

V zostave slovenskej dvadsaťjednotky dostalo príležitosť celkovo 20 hráčov. Počas druhého polčasu siahli tréneri po ôsmich zmenách a celý zápas napokon odohrali iba brankár Marek Teplan a stredopoliar Martin Šviderský. V dueli o 3. miesto zdolali Fíni Bulharsko 2:0. Slováci vyhrali turnaj aj v roku 2021.