Prvý zápas od titulu: Messiho 800. gól bol ako z partesu, Martínez oživil obscénne gesto

Futbalisti Argentíny nastúpili na prvý reprezentačný zápas po tom, čo si vybojovali titul majstrov sveta. V prípravnom dueli si poradili s Panamou 2:0.

24.03.2023 09:25
Emiliano Martínez Foto:
Zľava Guido Rodríguez, Emiliano Martínez, Franco Armani a Marcos Acuña sa vrátili ku gestu z Kataru.

Kapitán Lionel Messi si pripísal jubilejný 800. gól v kariére, keď v 89. minúte z priameho kopu trafil do šibenice:

Messi strelil v drese reprezentácie 99. gól (za Barcelonu skóroval 672-krát, za PSG 29-krát). Skóre otvoril v 78. minúte Thiago Almada.

Stretnutie v Buenos Aires sprevádzala štvorhodinová párty s koncertmi, nechýbali ohňostroje a fanúšikovia si mohli pripomenúť nezabudnuteľné zábery zo šampionátu.

Protichodné reakcie vyvolala scénka na trávniku, pri ktorej brankár Emiliano Martínez zopakoval kontroverzné gesto z ceremónie v Katare.

Namiesto Zlatej rukavice pre topgólmana však so spoluhráčmi siahli po replikách trofeje pre majstra sveta…

Martínez si v zápase udržal čisté konto. Hymna pred zápasom ho dojala k slzám, rovnako ako Messiho.

„Chcem sa vám všetkým poďakovať za podporu, ktorú dostávame. Nielen za trofej pre majstrov sveta, ale aj po triumfe na Copa América. Vždy som sníval o tomto moment. Aby som mohol s vami tieto úspechy oslavovať v rodnej krajine,“ uviedol Messi v príhovore.