Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Rada pre futbalové pravidlá reaguje na blížiacu sa zmenu. FIFA si posvieti na ligy celého sveta

Medzinárodná rada pre futbalové pravidlá (IFAB) na sobotňajšom zasadnutí v Londýne uviedla, že nadstavenie času na záver jednotlivých polčasov či predĺžení vo futbalových dueloch by mal od nasledujúcej sezóny kopírovať trend, ktorý sa stal samozrejmosťou počas vlaňajších majstrovstiev sveta v Katare.

05.03.2023 14:23
futbal, rozhodca, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Na spomenutom šampionáte v Katare bolo bežné, že rozhodcovia nadstavili množstvo času, a tak nebolo nič nezvyčajné, ak sa trvanie zápasov prehuplo cez 100 minút.

„Všetci to široko ocenili. Chceme bojovať proti plytvaniu časom a chceme, aby si fanúšikovia zápas užili," povedal prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino na tlačovej konferencii IFAB.

Tá zdôraznila potrebu presného výpočtu času nadstaveného z dôvodu prestávok spôsobených zraneniami, striedaniami, zdržiavaním hry či oslavami gólov.

Gianni Infantino, Lionel Messi Čítajte aj Futbal sa čoskoro dočká revolučných zmien. Zápas viac nebude trvať 90 minút a rozhodcovia už nebudú nedotknuteľní

Infantino podotkol, že FIFA bude monitorovať ligy po celom svete s cieľom zabezpečiť, aby sa nadstavený čas riadne odohral. Zároveň vylúčil, že by bolo potrebné prijať nejaké „donucovacie opatrenie“ alebo zmenu pravidiel.

Predstavitelia IFAB sa zhodli, že nechcú brzdiť oslavy gólov. „Sú esenciou radosti z futbalu,“ povedal Patrick Nelson zo Severoírskej futbalovej asociácie. „Ale rovnako, ak ste tím, ktorý práve inkasoval gól, chcete sa uistiť, že stratený čas dostanete naspäť.“

FUTBAL-FL: Bratislava - Trnava Čítajte aj Rozhodca to celkovo nezvládol, vrátil sa Gašparík k vylúčeniu Koštrnu a penalte. Weiss ihneď reagoval

IFAB taktiež bude pokračovať v presadzovaní trvalých striedaní hráčov so zraneniami hlavy.

Túto možnosť podporuje i FIFA. Niektoré súťaže, ako anglická Premier League či zámorská Major League Soccer, však preferovali dočasné striedania, pri ktorých by sa daný hráč po vylúčení zranenia lekárom mohol opätovne zapojiť do zápasu.

Najkrajšie a najlepšie futbalistky planéty Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Presné strely, drsné sklzy. Najkrajšie...
debata chyba
Viac na túto tému: #pravidlá futbalu