Arabi hrýzli a trikrát udreli, Realu však piatu trofej neuchmatli

Futbalisti Realu Madrid sa stali víťazmi majstrovstiev sveta klubov v Maroku. V sobotňajšom finále v Rabate zdolali saudskoarabský Al-Hilal 5:3.

11.02.2023 22:18
Real Madrid Foto: ,
Futbalisti Realu Madrid s trofejou po finálovom triumfe na MS klubov.

Španielsky klub získal trofej rekordný piatykrát v histórii, predtým triumfoval v rokoch 2014, 2016, 2017 a 2018.

Real mal výborný štart, už v 18. minúte viedol 2:0. Napokon videli diváci na Štadióne Princa Moulaya Abdellaha až osem gólov.

Po dva góly úradujúceho európskeho šampióna strelili Vinicius Junior a Federico Valverde, jeden pridal Karim Benzema. Za Al-Hilal skóroval dvakrát Luciano Vietto a raz Moussa Marega.

Tretie miesto na klubovom šampionáte obsadilo brazílske Flamengo, ktoré zvíťazilo nad egyptským tímom Al Ahly 4:2 vďaka trom gólom v záverečnej štvrťhodine.

MS klubov FIFA – finále:

Real Madrid – Al-Hilal 5:3 (2:1)
Góly: 13. a 69. Vinicius Junior, 18. a 58. Valverde, 54. Benzema – 63. a 79. Vietto, 26. Marega. Rozhodovali: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Angl.), bez kariet, 44.439 divákov.
Real: Lunin – Carvajal (79. Vallejo), Rüdiger, Alaba, Camavinga – Modrič (74. Nacho), Tchouameni (62. Ceballos), Kroos (74. Asensio) – Valverde, Benzema (62. Rodrygo), Vinicius Junior
Al-Hilal: Al Muaiouf – Abdulhamid, Jang Hyun-Soo, Al Boleahi, K. Al Dawsari – Kanno, Cuellar – Carrillo (74. Michael), Vietto (86. Al Hamdan), S. Al Dawsari (N. Al Dawsari) – Marega (86. Ighalo)

Favorit sa ujal vedenia v 13. minúte, po kolmici od Benzemu sa presadil Vinicius Junior, ktorý zakončil popod ľavú nohu brankára Al Muaioufa. O päť minút neskôr už viedol Real zásluhou presného voleja Valverdeho 2:0.

Neymar Čítajte aj Výbuch v generálke na Bayern. Parížania opäť zlyhali, vyššej prehre zabránil Donnarumma

Až potom Al-Hilal ožil, v 26. minúte sa vyhol ofsajdovej pasci Marega a po rýchlej kontre precedil loptu popod Lunina – 2:1. Následne mohol ten istý hráč vyrovnať, jeho prudká strela z uhla iba tesne minula pravý horný roh brány Realu.

Aj druhý polčas rozbehol madridský tím zostra. V 54. minúte skóroval Benzema, ktorému naservíroval loptu na päťku vonkajším priehlavkom Vinicius Junior. O 4 minúty neskôr viedol Real 4:1, po prihrávke Carvajala dal svoj druhý gól v zápase Valverde.

Luka Modrič Čítajte aj Ak chceš pokračovať... Modrič dostal od Realu ultimátum, ktoré by zarmútilo celé Chorvátsko

Súper odpovedal gólom Vietta, no vzápätí upravil na 5:2 Vinicius. Gólové hody vyvrcholili druhým presným zásahom Vietta, ktorý profitoval z drzého prieniku striedajúceho Michaela. Následne mohol znížiť na rozdiel gólu Marega, ktorý však minul prázdnu bránu.

Hráči španielskeho klubu už ďalšie zdramatizovanie nepripustili a po záverečnom hvizde sa mohli tešiť zo zisku trofeje.

Najlepšie zarábajúce futbalové kluby 2021/22 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Spoločnosť Deloitte už po 27-krát zverejnila...
Viac na túto tému: #Real Madrid #Al-Hilal