Diskutabilný gól, červená pre Weissa. Slovan prehral so Salzburgom

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom treťom prípravnom stretnutí pred štartom jarnej časti s Red Bull Salzburg 0:1. O výsledku rozhodol gól Švajčiarskeho útočníka Noaha Okafora.

28.01.2023 17:45
Fnkj Hvxag AAz Ha6 Foto:
Vladimír Weiss v súboji s jedným z hráčov Red Bull Salzburg.

Podľa oficiálnej stránky skslovan.com išlo pri góle Okafora o neprehľadnú situáciu, no podľa rozhodcu skončila lopta za bránkovou čiarou.

„Domáci sa ujeli vedenia po tom, ako Okafor zakončoval z uhla a lopta sa po zásahu Chovana poodrážala od brvna. Ťažko súdiť, či bola alebo nebola za čiarou,“ píše web slovenského majstra. Inkriminovaný moment nájdete vo videu v čase 1:33:40.

Zápas Red Bull Salzburg vs. Slovan Bratislava.

Domáci mali po otvorení skóre zápasu šancu zvýšiť svoj náskok, no Adrián Chovan zneškodnil pokutový kop. Aj belasí mali svoje príležitosti, žiaľ, ani jedna sa neujala.

Keďže išlo o prípravný duel, mužstvá sa okrem riadneho 90-minútového času dohodli aj na 30. minútovom predĺžení. V ňom videl červenú kartu kapitán Slovana Vladimír Weiss (na zázname v čase 2:18:00). „Najprv utŕžil škaredý sľapák, na čo v ňom vzplanuli emócie a po tvrdom kontakte s domácim hráčom videl červenú kartu,“ opísal web situáciu.

Najbližšie sa zverenci trénera Vladimíra Weissa predstavia v sobotu 4. februára o 13:00 v Banskej Bystrici v dohrávke osemfinále Slovnaft Cupu.

FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 54. Okafor
Salzburg: Köhn – Solet, Gourna-Douath, Pavlovič – Dedič, Sučič, Kjaergaard, Bernardo – Koita, Adamu, Okafor, striedali Onguene, Capaldo, Van der Brempt, Ulmer, Stejskal, Baidoo, Forson, Ibertsberger, Gloukh, Fernando, Konate
Slovan: Chovan (107. Trnovský) – Medveděv (91. Pauschek), Kašia (91. Križan), Vernon (107. Tóth), Lovat (91. Voet) – Kucka (91. Lichý), Agbo (91. Kankava) – Zmrhal (80. Adler), Weiss, Čakvetadze (65. Sharani) – Čavrič (65. Green)