Barcelona zdolala Real Madrid 3:1 a získala španielsky Superpohár

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Realom Madrid 3:1.

15.01.2023 22:30
Robert Lewandowski Foto:
Šťastný strelec gólu Robert Lewandowski.

Katalánci získali trofej štrnástykrát v klubovej histórii a zlepšili svoj rekord v počte víťazstiev v tejto súťaži.

Ako prvá bola blízko ku gólu Barcelona, keď strelu Roberta Lewandowskeho vytlačil brankár Thibaut Courtois na pravú žrď a Alejandro Balde z dorážky minul bránku. V 18. minúte mohol otvoriť skóre Karim Benzema, ale tesne minul. Katalánci sa presadili v 33. minúte, keď Lewandowski našiel Gaviho a ten prekonal Courtoisa.

Na konci prvého polčasu si vymenili pozície a v prečíslení Gavi našiel poľského kanoniera, ktorý upravil na 2:0. Barcelona zvýšila na rozdiel troch gólov v 69. minúte, keď po prihrávke Gaviho skóroval Pedri. Real v závere ešte znížil na 1:3, keď Benzema prekonal brankára Marca-Andreho ter Stegena.