Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Škandál u víťaza Ligy majstrov. Klub vyšetrujú pre ovplyvňovanie zápasov

Dvojnásobný víťaz Európskeho pohára majstrov, predchodcu Ligy majstrov, Benfika Lisabon, je vyšetrovaný pre podozrenia z ovplyvňovania zápasov. Tie sa mali konať v období rokov 2016 až 2020.

08.01.2023 18:37
Rui Costa Foto:
Prezidentom Benfiky Lisabon je od októbra 2021 bývalý portugalský reprezentant Rui Costa.
debata (2)

Podľa portugalských médií sa vyšetrovanie začalo na základe heknutých e-mailov, ku ktorým sa dostali prokurátori. Do vyšetrovania sú zapojení všetci riaditelia a členovia predstavenstva, ktorí v tom čas pôsobili v popredných funkciách 37-násobného portugalského majstra.

Týka sa to aj bývalej hviezdy portugalskej futbalovej reprezentácie a AC Miláno Ruia Costu, ktorý bol pred dvoma rokmi viceprezidentom Benfiky.

Martin Dúbravka Čítajte viac Prvýkrát v sezóne za Newcastle: Debut Dúbravku skončil neslávne

Na čele klubu nahradil v októbri 2021 dovtedajšieho prezidenta Filipeho Vieiru, ktorý odstúpil z funkcie. Dôvodom bolo jeho zatknutie na základe obvinení z podvodov, falšovania, daňových únikov a prania špinavých peňazí.

Benfika mala počas sledovaného obdobia ťažiť zo série podvodných výsledkov a podľa Daily Mail sa už niektoré skutky dostali až pred súd. Klub vo vyhlásení potvrdil prebiehajúce vyšetrovanie.

„Vzhľadom na zverejnené správy Sport Lisboa e Benfica – Futebol potvrdzuje, že sa 3. januára postavili pred súd okrem iných aj členovia predstavenstva v rokoch 2016 až 2020,“ píše sa v stanovisku.

Fl9Xw2UWYAQjkxr Čítajte viac Tvrdý stret fanúšikov. Ultras Ríma a Neapola zablokovali diaľnicu

Benfika začiatkom minulého roka poprela tvrdenia, že bývalému portugalskému rozhodcovi zaplatila 1,9 milióna eur za priaznivé rozhodnutia. Médiá vtedy informovali, že rozhodca Bruno Paixao dostal peniaze od spoločnosti, ktorú založila práve Benfika.

„Klub nikdy nebol konfrontovaný s obvineniami tohto druhu, dokonca ani v spojení s menom Bruno Paixão,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Najlepší obrancovia vo svetovom futbale Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
25. Andreas Christensen - FC Barcelona
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #ovplyvňovanie zápasov #Benfika Lisabon #portugalská futbalová liga