Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nezmysel a zvažovanie žaloby. FIFA s projektom MS klubov narazila

Vedeniu najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy sa nepozdávajú plány Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) usporiadať majstrovstvá sveta klubov v rozšírenom formáte s 32 účastníkmi.

18.12.2022 15:45
Gianni Infantino. Foto:
Gianni Infantino.
debata

Španieli tvrdia, že takýto zásah do klubového futbalu prinesie viac škody ako úžitku. „FIFA berie do úvahy len malú skupinu klubov a hráčov, no v profesionálnom futbale existuje mnoho profesionálnych líg, tisíce klubov a hráčov, ktorí sa nezúčastňujú na týchto medzinárodných súťažiach," uviedla La Liga.

Podľa nej bolo rozhodnutie šité horúcou ihlou. „Zdá sa, že FIFA myslí len na niekoľkých, pričom nevie, aký to bude mať dopad na všetkých v profesionálnom futbale.“

17390823 Čítajte viac Šampióni bez zárezu. V klube lavičkových majstrov je aj slávny Ronaldo

Španieli tvrdia, že vízia majstrovstiev sveta klubov, na ktorých by od roku 2025 podľa prezidenta FIFA Gianniho Infantina malo štartovať 32 klubov, poškodzuje „futbalový ekosystém“. Podľa vedenia La Ligy bolo toto rozhodnutie urobené jednostranne, navyše neberie do úvahy futbalový kalendár.

La Liga uviedla, že zváži podniknutie právnych krokov, aby „zabránila majstrovstvám sveta klubov v ohlásenom formáte“.

Organizácia zastupujúca profesionálne asociácie futbalových líg World Leagues Forum už vyjadrila podobné sťažnosti na to, že s nimi FIFA pred oznámením nekonzultovala plány za zmenu formátu MS klubov. Ich rozšírenie spochybnila aj globálna hráčska asociácia FIFPRO. Argumentovala tým, že to bude škodlivé pre zdravie hráčov.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #MS klubov #Gianni Infantino #Medzinárodná futbalová federácia FIFA