Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Zmráka sa nad šejkom z Manchestru? Mal zachraňovať Rusom majetky

Podľa Guardianu si ukrajinský aktivisti bojujúci za ľudské práva najali právnikov, aby upozornili na to, že vlastník Manchestru City šejk Mansúr nemôže byť majiteľom klubu v Premier League.

15.10.2022 15:00
77974553 Foto:
Majiteľ anglického klubu Manchester City, šejk Mansúr.
debata (3)

Podľa aktivistov mohol biznismen z Blízkeho východu, ktorý od roku 2008 vlastní Manchester City, ako podpredseda vlády Spojených arabských emirátov pomôcť ruským oligarchom zachrániť ich majetok.

Okrem toho, že sa vyhýbal sankciám, nedodržiaval podľa nich ani zavedenú novú smernicu v Premier League, ktorá začala platiť krátko pred inváziou ruských vojsk na Ukrajinu.

Joe Gaetjens, MS 1950, futbal Čítajte viac Temné pozadie histórie. Strelca slávneho gólu popravili vo väznici

Podľa britského denníka sa po februári rozhodli desiatky ruských miliardárov ukryť svoje bohatstvo do Spojených arabských emirátov. Lídri blízkovýchodných štátov im mali pomôcť s tým, aby u nich ukryli luxusné jachty a lietadlá.

Neymar Čítajte viac Neymarovi hrozia dva roky väzenia. Dobieha ho deväť rokov stará kauza

Ukrajinskí aktivisti žiadajú odpoveď na to, či Premier League majiteľa Manchestru City v tejto veci vyšetrovala. Cieľom ich konania je, že ak bude preukázaná jeho vina v súvislosti s pomocou Rusom, nemôže byť investorom a majiteľom špičkového futbalového klubu.

Najhorším scenárom pre fanúšikov tak bude strata majiteľa, ktorí od roku 2008 investoval do úspechov klubu stovky miliónov libier. Od jeho príchodu Manchester City získal šesť majstrovských titulov.

Týždenné zárobky futbalistov Manchestru City Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Pozrite si platy futbalistov Manchestru City....
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #šejk Mansúr