Liga národov: Senzácia v podaní Maďarov, Anglicko opúšťa elitu

Futbalisti Talianska zvíťazili v zápase 3. skupiny A-divízie Ligy národov nad Anglickom 1:0. O prvenstvo v skupine a postup na Final Four zabojujú v pondelok proti Maďarom, ktorí triumfovali 1:0 na pôde Nemecka. Anglicko zostúpilo do B-divízie.

23.09.2022 22:46 , aktualizované: 23:04
725642947 Foto:
Maďarskí futbalisti oslavujú senzačný triumf na pôde Nemecka.
debata (3)

Maďari vedú tabuľku o dva body pred Talianmi a v pondelok im na postup medzi elitnú štvoricu stačí v Budapešti aj remíza. Na pôde Nemecka začali v piatok odvážne a udávali tempo, čo v 17. minúte využil Ádám Szalai.

Loptu za chrbát Marac-Andreho ter Stegena poslal po rohovom kope, ktorý rozohrával Dominik Szoboszlai. Útočník Bazileja efektne usmernil nízky center, lopta prelobovala domáceho brankára a skončila v sieti.

Slovensko futbal 21 Čítajte viac Mladí Slováci zdolali Ukrajinu. Dvoma gólmi zažiaril útočník Strelec

Hostia sa dostali do prestávky k ďalším šanciam, no kontrolu začali preberať Nemci a po prestávke už svojho súpera takmer k ničomu nepustili. Ten však dokázal tesný náskok udržať a trénerovi Hansimu Flickovi uštedril prvú prehru na lavičke nemeckej reprezentácie.

Jediný gól rozhodol aj duel medzi Talianskom a Anglickom. Každý z tímov mal úplne inú motiváciu – domáci hrali o udržanie šancí na celkový triumf a ich súper sa snažil udržať nádej na udržanie v A-divízii.

Milan Škriniar Čítajte viac Škriniar porovnal Tarkoviča s Calzonom: Predtým sme ustupovali, teraz...

K väčšiemu rozruchu prišlo až v druhom dejstve, keď Nicollo Barella netrafil bránu vo veľkej príležitosti. Bol však v ofsajde. O vyše desať minút neskôr už nezaváhal Giacomo Raspadori, ktorý si podržal loptu na hranici šestnástky po centri Leonarda Bonucciho a následne rozvlnil sieť hostí prudkou strelou.

Do konca duelu ešte pohrozil Harry Kane, ale viac príležitostí mali Taliani – najprv sa ocitol v úniku striedajúci Manolo Gabbiadini a o chvíľu tečovaná lopta opečiatkovala žrď.

3. skupina
Bosna a Hercegovina – Čierna Hora 1:0 (1:0)

Bulharsko – Gibraltár 5:1 (2:1)
Góly: 23. Anton, 36. Despodov, 52. Kirilov, 55. Stefanov, 81. PEtkov – 26. Chipolina

D-divízia
1. skupina
Estónsko – Malta 2:1 (1:0)
Góly: 45.+6. Sappinen (z 11 m), 86. Anier – 51. Teuma (Z 11 m). ČK: 45.+4. Borg (Malta)

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk