Trpezliví Španieli ubehali Čechov. V Malage zvíťazili o dva góly

Futbalová reprezentácia Španielska zvíťazila v Lige národov nad Českom 2:0 po góloch Solera a Sarabiu. V druhom zápase skupiny si Švajčiarsko poradilo s Portugalskom 1:0.

12.06.2022 22:41
Radosť futbalistov Španielska po otváracom góle... Foto: ,
Radosť futbalistov Španielska po otváracom góle Carlosa Solera.

Španieli sa po štvrtom kole dostali na čelo 2. skupiny A-divízie Ligy národov. V tabuľke figuruje o bod pred Portugalskom, ktoré nečakane zakoplo v Švajčiarsku.

Česi po dvadsiatich minútach hry v Malage viedli na strelecké pokusy 4:0, dva z nich z kopačiek Václava Černého a Jana Kuchtu musel zákrokmi vyriešiť domáci brankár Unai Simon.

Nemanja Matič obliekal posledných 5 sezón dres Manchestru United. Čítajte viac Do veľkého futbalu išiel z Košíc. Do tretice spojí sily s Mourinhom

Favorit sa rozbiehal pomaly, ale potom gólovo udrel hneď zo svojej prvej strely. Marco Asensio v šestnástke ideálne prihral loptu nabiehajúcemu Carlosovi Solerovi a ten v 24. minúte zo šiestich metrov otvoril skóre – 1:0.

Ten istý hráč mohol už o chvíľu neskôr zvýšiť náskok svojho tímu, ale do prestávky ďalší gól nepadol. Španieli mali aj po zmene strán výrazne vyššie držanie lopty, ale minimum streleckých príležitostí.

Ich mimoriadnu efektivitu potvrdil štvrťhodinu pred koncom striedajúci Pablo Sarabia, ktorý zblízka pridal poistku do odkrytej bránky po pase od ďalšieho striedajúceho hráča Ferrana Torresa.

Nórsko – Švédsko 3:2 (1:0)
Góly: 10. a 54. Haaland (druhý z 11 m), 77. Sörloth – 62. Forsberg, 90.+5 Gyökeres

Slovinsko – Srbsko 2:2 (0:2)
Góly: 48. Gnezda Čerin, 53. Šeško – 8. Živkovič, 35. Mitrovič