Anglicko odvrátilo druhú prehru. Remízu v Nemecku zariadil Kane

V šlágri utorňajšieho programu Ligy národov medzi Nemeckom a Anglickom sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1.

07.06.2022 23:02
Remízu pre Anglicko zariadil útočník Harry Kane... Foto: ,
Remízu pre Anglicko zariadil útočník Harry Kane (v strede).

Domáci sa v Mníchove ujali vedenia krátko po zmene strán gólom Jonasa Hofmanna, za hostí vyrovnal v 88. minúte Harry Kane premenenou jedenástkou. Na čele tabuľky figuruje Taliansko, ktoré potvrdilo úlohu favorita proti Maďarsku (2:1).

Vicemajstri Európy Angličania čakajú aj po 2. kole na prvé víťazstvo v novom ročníku súťaže, keď na úvod senzačne prehrali v Maďarsku 0:1.

Milan Škriniar Čítajte viac Po trénerovi skončil aj Škriniar. Pre najbližšie zápasy je mimo hry

Veľkú príležitosť hostí mal v 27. minúte Kane. Domáci brankár Manuel Neuer neudržal po rohovom kope a súboji vo výskoku s Maguireom loptu, tá prepadla na zadnú žrď ku Kaneovi, ten však zblízka trestuhodne prestrelil.

V 50. minúte sa už Hofmann dočkal, po prihrávke Joshuu Kimmicha sa v šestnástke otočil a pohotovou strelou prekonal Jordana Pickforda. Vzápätí sa o vyrovnanie pokúsil Mason Mount strelou spoza pokutového územia, Neuer vyrazil loptu bravúrnym zákrokom.

Rusko SR Slovensko Švédsko futbal ME2020 E Čítajte viac Tarkovič velil priemerným. Nedokázal ich strhnúť

Mikrosúboj kapitánov vyznel v prospech toho anglického až v závere riadneho hracieho času po tom, ako VAR posúdil zákrok na Kanea v šestnástke ako faul. Ten istý hráč poslal z bieleho bodu Neuera opačným smerom a strelil prvý gól Anglicka v tejto edícii LN.

Maďari boli na trávniku úradujúcich európskych šampiónov outsideri napriek tomu, že do Ceseny pricestovali s čerstvým skalpom Anglicka.

Taliani otvorili skóre v 30. minúte krížnou strelou Nicola Barellu z hranice pokutového územia. Náskok zdvojnásobili tesne pred prestávkou, keď Lorenzo Pellegrini zužitkoval prihrávku Mattea Politana. Maďari znížili po vyše hodine hry Gianlucu Manciniho, ďalšieho favorita však o body neobrali.

Fínsko zvíťazilo v 3. skupine B-divízie nad Čiernou Horou 2:0. Oba góly domácich strelil v prvom polčase Joel Pohjanpalo.

Liga národov – 2. kolo:
3. skupina A-divízie:
Taliansko – Maďarsko 2:1 (2:0)
Góly: 30. Barella, 45. Pellegrini – 61. G. Mancini (vlastný)

Nemecko – Anglicko 1:1 (0:0)
Góly: 50. Hofmann – 88. Kane (z 11 m)

3. skupina B-divízie:
Fínsko – Čierna Hora 2:0 (2:0)
Góly: 31. a 38. Pohjanpalo

Bosna a Hercegovina – Rumunsko 1:0 (0:0)
Gól: 68. Prevljak

1. skupina C-divízie:
Litva – Turecko 0:6 (0:2)
Góly: 2. a 14. Sinik, 56. a 81. Dursun (prvý z 11 m), 89. Akgün, 90.+1 Dervisoglu

Faerské ostrovy – Luxembursko 0:1 (0:0)
Gól: 74. Rodrigues (z 11 m). ČK: 68. Joensen, 81. Vatnhamar (obaja Faer. ostr.)

Viac na túto tému: #Nemecko #futbal #anglicko #Harry Kane #UEFA Liga národov